Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 15 października 2019 7:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
niuszka
 Tytuł: Co sądzicie o książce "Wszyscy jesteśmy indianami"
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 września 2007 22:59 
User

Mam zamiar kupić tę książkę, ale nie zabardzo wiem czego mogę się po niej spodziewać. Proszę o opinie osób które zagłębiły się już w tę lekturę. Pozdrowionka :D

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

ewka
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 września 2007 4:51 
Moderator

Niuszka, fajnie ze najpierw pytasz, zanim kupisz.

Na forum byl juz watek o tej ksiazce i autorach (glownie o Pyrku)

Wejdz tu i poczytaj: http://www.indianie.info/viewtopic.php?p=1794&highlight=pyrek#1794

Jesli pytalabys mnie, czy warto ja kupic, odpowiem : Nie, szkoda Twoich pieniedzy! I nie opieram swej opinii na osobistych animozjach. Pana Pyrka nie znam osobiscie, ale wystarcza co poczytalam w internecie z jego wlasnych wypocin, bedacych fragmentami tejze ksiazki. "Tragiedia w ciapki" - to moja recenzja tej "lektury" i calej tFurczosci pana Ediego. Jesli juz koniecznie, zaciekawiona, bedziesz chciala jednak poczytac i dowiedziec sie co tam jest, proponuje wypozyczenie z biblioteki. Lepiej przeznaczyc kase na lepsze niz ten gniot, ksiazki. Rozejrzyj sie na forum ..o tu:

http://www.indianie.info/viewforum.php?f=67

....lub w naszej wyszukiwarce. Na gorze masz przycisk "szukaj". Wrzuc slowo ksiazki i wybierz opcje "pokaz wyniki jako posty" (nie tematy)... Sama sie przekonasz ile mozna znalezc tu porad i opinii odnosnie lektur i zrodel :)

Milego czytania! :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

sabayan
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 września 2007 13:53 
czytałem i nie polecam.

Na górę  || 

niuszka
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 września 2007 15:18 
User

Ewka, dzięki za linki, a ja szukałam i nie mogłam znaleźć, postaram się wczytywać w posty:)

Czyli nie polecacie tego zakupu. Chyba faktycznie muszę się udać do biblioteki.
Ogólnie to poszukuję książek w stylu "Gringo wśród dzikich plemion" i "Rio Anakonda" i jak na złość nie mogę znaleźć. Myślałam, że może "Wszyscy jesteśmy indianami" spełnią moje oczekiwania, ale skoro większość opinii jest negatywnych bądź neutralnych to będę szukać dalej;)
Pozdrawiam!

Na górę  || 

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 września 2007 15:22 
Administracja
Awatar użytkownika

a jakie interesują Cię książki?
mają być to dokumenty, powieści....historyczne, związane z jakimś plemieniem, ogólnie kulturą albo okresem historycznym? itd.. :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
niuszka
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 września 2007 20:10 
User

Interesuje mnie ogólnie kultura indian, szczególnie tych z Ameryki Łacińskiej. Szukam także książek zawierających cokolwiek związanego z magią wykorzystywaną przez szamanów:D i także relacji z podróży autorów. Jeśli jesteście mi w stanie polecić jakieś ciekawe książki to będę baaardzo wdzięczna;)

Na górę  || 

ewka
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 września 2007 4:43 
Moderator

Niuszka, pamietam z dawnych lat, ze swietnie tlumaczona na polski byla ksiazka, Yanoama. Opowiesc kobiety porwanej przez Indian - autor Ettore Biocca. (znaczy on zapisal jej wspomnienia).
Przeczytasz jednym tchem, jesli znajdziesz gdzies. Nie wiem czy byla wznawiana.

http://starodruk.abc24.pl/default.asp?k ... pro=283036

I jeszcze wiem ze byla tu na forum reklamowana ta ksiazka:
Jan Zdzislaw Ryn - "Medycyna Indianska"

http://www.dobreksiazki.pl/b9441-medycy ... 6714d93d0d
Tak jest reklamowana w powyzszym linku:
Fascynująca podróż w najbardziej egzotyczne zakątki Ameryki Południowej. Niezwykle obrzędy religijne i naturalne środki lecznicze, z pomocą których tubylcy starali się walczyć z chorobami przywiezionymi przez kolonistów ze Starego Kontynentu do ziemi obiecanej. Medycyna indiańska to wyraz pasji, fascynacji i erudycji autora - lekarza psychiatry i dyplomaty, alpinisty i podróżnika, który spędził w sumie czternaście lat w krajach Ameryki Łacińskiej, przewodnik po wciąż tajemniczej kulturze Indian, hołd dla mądrości i doświadczenia curanderos i szamanów, a jednocześnie pierwsze na świecie kompendium wiedzy na temat tradycyjnego lecznictwa. Niezwykłość południowoamerykańskiej egzotyki dokumentuje wielobarwny materiał ilustracyjny.

Mysle ze na poczatek starczy, a moze inni cos tez dorzuca, bo mnie na odleglosc troche gupio doradzac :)...

onen

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

niuszka
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 września 2007 21:34 
User

Dzięki Ewka. Ta "Medycyna indiańska" faktycznie może być ciekawa. Będę jej jak i tej drugiej książki poszukiwała po księgarniach .
Zawsze lepiej poradzić się kogoś kto czytał niż kupować książkę w ciemno, tylko dlatego, że ma tytuł ciekawy, a potem zanudzać się po kilka stron dziennie :D

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]