Indiańskie forum
http://www.indianie.info/

Pomóżcie przetłumaczyć imię....
http://www.indianie.info/viewtopic.php?f=73&t=1024
Strona 1 z 1

Autor:  zakochana skała [ 19 kwietnia 2007 23:47 ]
Tytuł:  Pomóżcie przetłumaczyć imię....

Słuchjcie mnie wszyscy czerwoni i nie tylko bracia.
Zakochałem się na zabój w kobiecie, która przyniosła mi wiosnę.
Wiosnę której nie widziałem od dziesięciu lat. Tak więc nazwałem Ją "SŁOŃCE KTÓRE PRZYNOSI WIOSNĘ". Mam wielką prośbę do wszystkich indian i nie tylko, mianowicie jeśli ktoś wie o jakimś odpowiedniku w/w imienia bardzo proszę o informacje, natomiast jeśli nie ma takiego odpowiednika to proszę o wszelkie propozycje nazwania TEJ CO PRZYNOSI WIOSNĘ. Dodam tylko że TA CO PRZYNOSI WIOSNĘ jet bardzo tempramentną kobietą, jest też bardzo skopana przez życie i bardzo wrażliwa. Może zwołacie jakąś radę starszych i coś wymyślicie? Potrzebuję też informacji o tym kto w Polsce jest uprawniony do nadania imienia TEJ CO PRZYNOSI WIOSNĘ, bardzo mi na tym zależy ponieważ moje SŁOŃCE KTÓRE PRZYNOSI WIOSNĘ 25,05,2007 ma urodziny i bardzo chciałbym oficjalnie ją "ochrzcić"Bardzo chcę żeby została moją "skło". Przyznam się szczerze, że nie interesowałem się wcale indianami, poza Winetuu, ale z pewnością się to zmieni, już nawet mam pomysł i zamiar zorganizować wieczór kultury indiańskiej.
Dodatkowo mam prośbę o propozycje dotyczące mojego imienia, ponieważ mam na imię piotr, a SŁOŃCE KTÓRE PRZYNOSI WIOSNĘ gdzieś wyczytało, że piotr znaczy- skała i może ktoś wymyśli coś fajnego ze skałą, bo zakochaną skałe to ja wymyśliłem.
APELUJĘ DO WSZYSTKICH JEŚLI KTOKOLWIEK WIE COŚ TO PROSZĘ O KONTAKT pod:bojdapiotr@o2.pl i na rymże forum, zgóry dziękuję: zakochana skała....

Autor:  Dzikie serce [ 16 maja 2008 22:32 ]
Tytuł:  Re: Pomóżcie przetłumaczyć imię....

witam. jeśli ktoś potrafi to proszę o przetłumaczenie imienia "dzikie serce". Za wszelkie info z góry dzięki. Najlepiej wyślijcie maila na adres: dawidkk@o2.pl

Autor:  Stasia [ 22 maja 2008 1:39 ]
Tytuł:  Re: Pomóżcie przetłumaczyć imię....

Do wszystkich zainteresowanych indianskimi jezykami:

http://www.yourdictionary.com/languages.html

zawiera linki do stron do gramatyk, slownikow, podrecznikow nauki etc ok. 300 (wg autorow strony, ja nie liczylam:) jezykow z roznych stron swiata, wlaczajac w to tubylcze jezyki Ameryki Polnocnej http://www.yourdictionary.com/languages/north.html, jak rowniez Srodkowej i Poludniowej http://www.yourdictionary.com/languages/southam.html.

Stona jest stara, wiec nie wszystkie linki dzialaja. Linki w wiekszosci sa anglojezyczne, ale np. dla czesci Ameryk gdzie mowi sie po hiszpansku trafiaja sie tez hiszpanskojezyczne.

Pare innych (anglojezycznych) stron ktore tez podaja linki do stron poswieconych jezykom swiata (przy czym czesto powtarzaja sie te same linki, niekiedy uaktualnione... a niekiedy nie):

http://www.ilovelanguages.com/

http://www.omniglot.com/links/index.htm

http://babel.uoregon.edu/yamada/guides.html

pozdrawiam serdecznie wszystkich Indianistow-jezykoznawcow,
hasta luego - la revedere - do swidannia - tupasunchiskama - jikisinkama :euforia:

SSC

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/