Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 17 lipca 2018 7:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
MATEUSZ
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 24 sierpnia 2006 16:12 
Administracja
Awatar użytkownika

DarekK pisze:
Tydzien bez siedzenia na Forum to prawie 100 postow

:shock: :shock: :shock:
a ja się bałem że forum upada :D

A tak do tematu to nigdy nie chciałem nikogo odwoływać. wręcz przeciwnie niech rada sie rozwija i wydaje owoc obfity :D

Cień pisze:
Raczej chodzi o to, że zagladanie tu nie jest - jeszcze? - obowiązkowe

NIE JEST OBOWIĄZKOWE kto tak powiedział ?? zaraz dostanie kare na forum. Wchodzenie czytanie i pisanie na Naszym forum JEST JAK NAJBARDZIEJ OBOWIĄZKOWE :D :D

A tak na serio to forum jest kilka osób które napiszą do mnie na e-mail albo PW i mówią że na forum trafiły przypadkowo, a sądzać po ich wypowiedziach znają sie na temacie :D

dlatego twierdze że raczej jest wiele osób które nie mają pojęcia o forum szczególnie że jak pisze Blu... sorki DarekK :D sa to ludzie zapracowani i nie mający czasu śledzic internetu na codzień. W pełni się z nim zgadzam i dlatego jeśli się da chcialbym rozesłać wiadomosć o forum do jak najszerszych grup ludzi. Tak zaczynałem przygode z forum. pisząc e-maile i prośby o umieszczenie linków na najważniejszych stronach o tematyce Indiańskiej. No i co z tego wyszło ?? odpowiedź w cytacie zamieszczonym na poczatku tego postu :D

Oczywiście rozmawiać trzeba jednak z tego co rozumiem to otwarte zebrania rady są na zlotach i to chyba nie zawsze a w takiej sytuacji cieżko przemyśleś niektore sprawy. Dlatego chcialbym jednak wysłąć zaproszenia aby dyskusja przeniosła się na forum gdzie można pisać cały rok i to w większym gronie niz dyskutowac na Zlotach.

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  
Bot Reklamowy Reklama

Obłużowszczyk
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 24 sierpnia 2006 20:57 
User

Mateusz jak Ci się uda włączyć do dyskusji i zabrania głosu do 5 listopada choć jedną osobę z R.Zl. (Marka nie dotyczy) to sukces - minie wtedy rok od zaistnienia tego tematu.
Pozdrawiam wszystkich R.Zl. również

Na górę  || 

MATEUSZ
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 25 sierpnia 2006 11:48 
Administracja
Awatar użytkownika

czyżby maly zakład ??

do listy na wcześniejszej stronie odpowiednie maile zaraz wyśle i zobaczymy co z tego wyjdzie :D

jednoczesnie prosze aby wszelkie dopiski w tamtym poście były zaznaczane dowolnym kolorem abym w przyszłości nie powielał wyslanych e-mail.

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  
Pies
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 sierpnia 2006 0:21 
User

Witam serdecznie.KPtoś przegrał zakład (chodż w RZ już nie jestem) Przeglądam posty i zastanawiam się skąd taka niemoc w narodzie.Boimy się ostrych cięć,czy pasuje nam ten stan,który jest.

Na górę  || 

Adam Bez Włosów
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 sierpnia 2006 10:16 
User

pogubić sie w tym wszsytkim można...wysunąć jakiś pomysł ciężko- zapewe wszelkie opcje zostyały już przedyskutowane i obalone lub przyjęte.
Kobiety w RZ widzę były ale nie ma: niech więc Rada Kobiet wystosuje delegata na RZ, który zostanie przyjęty do RZ(skoro podobno wielu nie ma nic przeciwko). Ow delegat będzie reprezentował interesy kobiet. To już było?
Niech sobie RZ założy mejla radazlotu@costam.pl na który każdy może przesłac pomysł, radę, propozycję, skargę. wowczas kontakt z RZ będzie częstszy niż raz w roku a i nie każdy był lub zdobył się na odwagę odezwania w trakcie obrad na zlocie Kto ma tym zarządzać? oczywicie Cień, bo on ma takie dobre kontakty z internetem :D
...same głupie pomysły.
Jak widzicie, ciężko wymyslec cos sensownego. Zatem za DarkiemK: róbmy coś na zlocie dla siebie nie oglądając się na innych, to się będzie działo. wyjdzmy z tym przed tipi, niech się luidzie zbiegną. ktoś się przyłączy i już zabawa gotowa. ktoś się nie przyłączy ale sobie tylko popatrzy a potem napisze "jej ile sie działo...)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Feainne
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 sierpnia 2006 12:15 
Tłumacz
Awatar użytkownika

Kobiety w Radzie..Cóż, jeśli o to chodzi, to jestem jak najbardziej za. Pojawia sie jednak pewne pytanie, odpowiedz na które, wbrew pozorom, wcale nie jest tak oczywista jak by sie wydawalo.. Mianowicie, czy jest wsrod nas jakas kobieta, ktora zechcialaby podjac sie misji bycia chociazby tym reprezentantem w RZ?..Wiekszosc kobiet chcialaby, zeby ktoras z nas zostala czlonkiem RZ, ale czy choc jedna z nich chcialaby sama sie tym zajac? Ja, przyznaje sie bez bicia, nie chcialabym i to bynajmniej nie dlatego, ze nie mam nic do powiedzenia;] Wydaje mi sie, ze niewiele jest takich, ktore by chcialy. A moze sie myle? Mam nadzieje..

Na górę  || 

Darek
 Tytuł: Zlot. Rada Zlotowa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 sierpnia 2006 14:23 
User
Awatar użytkownika

W sprawie zakładu ;)

Powinien być unieważniony ... he he
Na liście z 1995 r. widnieje przecież forumowy STS :) ( dla nie wtajemniczonych poz. 32 ).
Sprawa kobiet w Radzie ? Szkoda, że Cieniu nie rozpowszechnił tej listy przed Zlotem w Sypniewie. Może nie było by powodu do głosowania ? A tak Rada unieważniła coś co sama kiedyś ustaliła. Zresztą to nie jedyny przypadek tego typu w historii Rady ;)
Pytanie poprzedniczki jest jak najbardziej na miejscu. Czy są kobiety, które chcą zasiadać w Radzie ? Co na to trzy Panie z listy 1995 ? A Mira jeździ nadal na Zloty.

Pozdrawiam

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

sts
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 sierpnia 2006 22:33 
User
Awatar użytkownika

Drogi DARKU w prześwietnym roku 1995rada zlotu dopiero się rodziła ! Bardzo wielu osobom zależało aby powstało COŚ ! A tym coś okazała się rada zlotowa ! Miało powstac ciało które miało nam indianistom ułatwic życie . Jak wielu zostałem poprszony o poparcie i go UDZIELIŁEM !I mimo że rada jest atakowana teaz i ja sam krytcznie się o niej wypowiadam TO NIE ŻAŁUJĘ swego POPARCIA! Rada zlotu była i jest potrzebna możemy miec tylko wątpliwości co do jej działania .!! Co do zakładu mnie nie lczcie bo zawsze stałem z boku rady .Rada zlotu działająca powstała i umocniła się w latach następnych !

Na górę  || 

Darek
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 sierpnia 2006 1:42 
User
Awatar użytkownika

Drogi Staszku ;)
Przecież ja w żadnym momencie nie oceniałem Twojej osoby. Chciałem tylko podkreślić fakt, że zakład jest bezpodstawny, bo widniejesz na tej liście, której on dotyczył - a na forum piszesz nie od dziś ;)
Cieszę się, że poparłeś kiedyś powstanie Rady Zlotu i nie żałujesz tej decyzji.
Lista z 1995 roku zawiera tylko lub aż, tzw. "szeroką" Radę Zlotu, która "samoograniczyła się" rok później na XX Zlocie.
To czy ktoś negatywnie lub pozytywnie ocenia działania dotychczasowej Rady Zlotu - to jego osobista sprawa. Każdy ma do tego prawo. Dobrze jednak, aby te oceny były konstruktywne i nie anonimowe. ( oczywiście nie zarzucam Ci tego )
Jak widać temat Rady jest cały czas gorący i nie do końca jasny dla wszystkich. Sądzę, że jeszcze troszkę konkretnych postów i nastanie jasność ;)

Pozdrawiam serdecznie

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Darek
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 sierpnia 2006 2:06 
User
Awatar użytkownika

Jeszcze kilka słów do postu Cienia.
Cień pisze:
Według mojego rozumienia niepisanej koncepcji Rady Zlotu jej skład powinien być aktualizowany podczas pierwszego posiedzenia Rady na każdym kolejnym zlocie (a w miarę potrzeb także na każdym innym jej spotkaniu). Taką też propozycję zgłosiłem podczas pierwszego, sobotniego spotkana Rady Zlotu w Uniejowie 2006 (zapowiedzianego jeszcze przed zlotem jako otwarte). Chciałem by ustalić, kto z członków "starej" Rady Zlotu jest w Uniejowie (i jest zainteresowany jej spotkaniami) oraz kogo nowego ewentualnie zaprosić. Większość z ok. 10 obecnych wówczas na spotkaniu osób uznała, że przed zbliżającym się otwarciem zlotu nie ma na to czasu. Nie chciała też dyskutować szczegółów koncepcji Otwarcia Zlotu (choć nie miał jej zajęty czym innym Organizator).

Marku, trzymajmy się faktów.
To spotkanie Rady nie było ogłaszane jako otwarte ( program Zlotu jest jeszcze dostępny na stronie Ranoresa ).
Faktycznie większość z nas nie chciała dyskutować w tym momencie na temat składu Rady.
O ile jednak pamięć mnie nie myli, to były dyskutowane przynajmniej niektóre szczegóły Otwarcia Zlotu. ( przedstawienie i zaproszenie do kręgu weteranów, sprawa fajki, prowadzący Otwarcie, przedstawienie służb zlotowych itp. ).
Na tym właśnie spotkaniu Rady, powstał zarys Otwarcia 30 Zlotu.
Biorąc pod uwagę wcześniejsze propozycje i sugestie ( Twoje oraz Marka Długosza na 29 Zlocie ), dotyczące Otwarcia 30 Zlotu, to Ranores na Was właśnie scedował prowadzenie tej uroczystości.
M.in. dlatego Otwarcie 30 Zlotu nie zostało połączone z Grand Entry, a odbyło się 2 godziny wcześniej przy centralnym ognisku, bez udziału odwiedzających. Chcieliśmy umożliwić realizację Waszych uroczystych koncepcji Otwarcia, o których wspominaliście rok wcześniej w Brodach Pomorskich.
Cień pisze:
Dwa dni później pięć osób oświadczyło publicznie, że po Zlocie w ogóle zamierza zrezygnować z udziału w Radzie. Nie wiem dziś, czy wszyscy podtrzymali swe decyzje (ani czy wie to na pewno Darek). Nie mam więc aktualnego spisu członków Rady Zlotu 2006.

Ja również nie wiem, czy wszyscy podtrzymali swoje zdanie.
Zresztą każdy z nas podjął taką decyzję bez ustalania jej z innymi.
Nie była to zbiorowa i umówiona akcja spiskowa.
Moja rezygnacja jest podtrzymana, udaję się na "zlotową emeryturkę" ;) Psiak w poście wyżej też się określił.
Bez względu na to, odejście pięciu osób z Rady po Zlocie, nie powinno Tobie utrudniać, zredagowania aktualnego spisu członków Rady Zlotu 2006.

Nie tylko do Cienia ;)
Za sam przebieg Otwarcia 30 Zlotu, możemy obwiniać się wszycy jako uczestnicy tego spotkania. Moim zdaniem, był to przejaw "aktywnego zaangażowania" w sprawy PRPI, większości uczestników tego jubileuszowego Zlotu. Po części też obraz naszych własnych relacji w środowisku indianistycznym.
Na późniejszej Radzie padło pytanie : Kiedy w końcu Rada zacznie rozliczać siebie i Organizatora za przebieg i organizacje Zlotu ?
Może właśnie jest okazja, aby coś takiego zapoczątkować ?
Co jako Rada zrobiliśmy, żeby 30 Zlot był jak najbardziej udany ?
Jaki udział mieli członkowie Rady w przygotowaniu i realizacji programu Zlotu ? Czy jest możliwość zamieszczenia listy obecnych członków Rady na 30 Zlocie ?
Czy jest możliwe jasne określenie zakresu działań i odpowiedzialności Rady Zlotu ?
Zapraszam do ewentualnej i konstruktywnej dyskusji na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Darek
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 sierpnia 2006 2:19 
User
Awatar użytkownika

Pozwalam sobie na wklejenie mojego wpisu z KG ( nr 805 ) na indianie.eco.pl.
Powodem tego jest przeczytanie kilku relacji po 30 Zlocie, w których zarzuca się Komitetowi Pow Wow rozłam w Ruchu.

cyt.
Czytając większość wypowiedzi, dochodzę do wniosku, że kochamy sensacje typu "rozłamy w Ruchu".
Decyzja Komitetu Pow Wow była podyktowana brakiem możliwości rozwoju Pow Wow w warunkach zlotowych.
Nikt z nas nie zadecydował o imprezie konkurencyjnej dla Zlotów PRPI.
Nikt nie powiedział, że uczestnicy Pow Wow przestaną przyjeżdżać na Zloty.
Nikt nie powiedział, że odcinamy się od PRPI.
Obecna formuła Zlotów PRPI, nie sprzyja organizacji Pow Wow według tradycji i etykiety .
Po prostu chcemy zorganizować letnie Pow Wow jako osobną imprezę dla zainteresowanych tą formą spotkań.
Imprezę nad którą od początku do końca będziemy mogli zapanować.
Imprezę na którą przyjadą Ci, którzy wiedzą po co przyjechali.
Imprezę na której nie będzie "miłośników faktorii" - bo takowa nie będzie funkcjonowała.
Imprezę na którą nie bedziemy się wstydzić zaprosić gości zza Oceanu.
Letnie Pow Wow odbędzie się w przyszłym roku na terenie Takini w okolicach Węgrowa. Planujemy tygodniowe spotkanie w połowie lipca 2007 ( przed Takini ).
Halowe Pow Wow odbywać się będą, bez większych zmian organizacyjnych.
Gdzie tu widzicie rozłam ? ucieczkę ?
Na dzień dzisiejszy ta decyzja Komitetu, to jedyna wykonywalna alternatywa.
Pozdrawiam

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Pies
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 30 sierpnia 2006 18:34 
User

Zgadzam się z Darkiem.Być może jest dogodny czas na zmiany.Niemcy przerobili ten sam problem wiele lat temu i jak widać nic strasznego się nie stało,przeciwnie niemiecki ruch zyskał.

Na górę  || 

DarekP.
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 września 2006 11:48 
User
Awatar użytkownika

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i od razu muszę dodać, że pierwszy raz biorę udział w dyskusji w necie, więc jakbym coś zrobił nie tak, to trochę wyrozumiałości, pliiz :) Czuję się trochę wywołany do tablicy, ale w tym poście wyjaśnię na razie tylko sprawę mojej przynależności do RZ - istotnie wystąpiłem z niej, ale nie w Uniejowie, a w Drzewoszewie. Podjąłem taką decyzję, bowiem od dłuższego czasu zajęty byłem głównie sprawami Takini i na Zlotach pojawiałem się już tylko na krótki czas, wydawało mi się więc trochę nieuczciwe zajmowanie miejsca w Radzie, która ze swej definicji przede wszystkim zajmuje się sprawami Zlotów. Ponadto, im mniej ludzi w Radzie, tym sprawniej ona działa (takie jest moje zdanie), eeh, to znaczy ma możliwość szybszego podejmowania decyzji, a środowisko, które reprezentowałem - ludzi interesujących się dawnymi czasami u Lakota (nie wiem jak to trafniej ująć) oraz Stowarzyszenie Iku Sapa, posiadało swoją godną reprezentację w Radzie. Na swoje miejsce rekomendowałem Fokę ze Stowarzyszenia Nape Luta, drugiego tradycyjnego stowarzyszenia propagującego wiedzę o Lakotach, nie miało ono swojego reprezentanta w Radzie, a zrzeszało sporą grupę ludzi, których pracę było widać przez cały rok. To na razie tyle odnośnie członkostwa w Radzie. Może nie wnosi to dużo do merytorycznej dyskusji, ale chyba coś wyjaśnia w zawiłej jak się okazuje kwestii, kto jest, a kogo nie ma w Radzie Zlotu.

Na górę  || 

Darek
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 września 2006 14:43 
User
Awatar użytkownika

Witaj na Forum DarkuP :)

Sorki, za mylnie podane: miejsce i datę Twojej rezygnacji z udziału w pracach Rady Zlotowej... he he
Jak widać ten wątek pomaga rozwiązać wiele niedomówień i "tajemnic" dotyczących tego grona.
Cieszy mnie fakt, że pojawiają się na Forum osoby związane z RZ.
Nie wiem czy to pomoże rozwinąc konstruktywną rozmowę, ale będą przynajmniej próby.
Czy ktoś ma ochotę wziąć udział w tej dyskusji ? Czy będzie tak jak zawsze ?
Za rok nowe posty o bardzo starych i nie rozwiązanych problemach ?

Pozdrawiam

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

DarekP.
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 września 2006 16:16 
User
Awatar użytkownika

Mam jeszcze pytanie do uczestników RZ (także byłych - Psiaku i Darku, oraz ewentualnie pozostałych tu obecnych) - za czasów gdy jeszcze brałem udział w Radzie, nie było formalnego zakazu przyjmowania kobiet do rady, teraz czytam w postach, jakoby coś takiego miało miejsce. Czy coś się zmieniło? A może po prostu chodzi o to, że żadnej kobiety w radzie nie ma? Jeżeli tak, to muszę dodać, że zawsze byłem przeciwnikiem przyjmowania kobiet do rady tylko po to, aby ratować parytet płci. Jak zresztą uważam, mężczyźni, którzy byli w Radzie, nie byli tam jako "mężczyźni", ale jako "reprezentanci", z mojego punktu widzenia "płciowość" ma tutaj całkowicie drugorzędne znaczenie. Nie chciałbym, aby kobiety uznały moją wypowiedź jako anty-kobiecą, jeżeli jest kobieta, która reprezentuje jakieś środowisko, grupę i gotowa jest brać udział w spotkaniach Rady, to powinno się tam znaleźć dla niej miejsce. Przypomina się też, że do Rady, niejako automatycznie, wchodził każdorazowy organizator Zlotu (może coś się zmieniło?), więc gdyby jakaś kobieta podjęła się (arcytrudnego) zadania organizowania Zlotu, znalazłaby się w Radzie. To byłoby chyba bardzo ciekawe (i piszę to absolutnie bez ironii) znaleźć się na Zlocie, na którym organizator położyłby główny nacisk na rzeczy, które być może mężczyznom gdzieś umykają. pozdrawiam

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]