Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2018 3:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Obłużowszczyk
 Tytuł: Zlot, Rada Zlotowa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 maja 2006 22:03 
User

Jest dla mnie do dziś niejasne na jakiej zasadzie istnieje rada zlotowa, jakie zasady obowiązują, przy jej zmianie, kto ma prawo podejmowania decyzji i prawo głosu.
Mam wrażenie, że jest to chyba bardzo mało demokratycznie działający sposób rządów, posiadający jednak dość dużą moc decyzyjną.

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Darek
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 maja 2006 23:36 
User
Awatar użytkownika

Kilka informacji na temat Rady znajdziesz tu :
http://www.indianie.eco.pl/rada.htm
Pozdrawiam

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Obłużowszczyk
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 maja 2006 8:16 
User

Drogi Darku, niestety pod wskazanymi przez Ciebie adresami internetowymi nie odnalazłem informacji dotyczących czasu kadencji, sposobu powoływania Rady Zlotu itp informacji, gdzie ich szukać?
Czy nie uważacie, że Rada Zlotu powinna być wybierana kadencyjnie, w jej skład mogłyby wejść osoby z nowych środowisk, w różnym wieku. To co obecnie nazywamy RZ doprowadza jedynie do stagnacji, podejżeń o komercję i korupcję, nie jest rozwojowe. Czy osobą w RZ brak zaufania o dobro PRPI i tylko z tego powodu boją się wprowadzenia odrobiny demokracji, czy jest to tylko obawa o partykularne interesy, którym demokracja mogłaby przeszkodzić.
Czy bogaty w zabawy program zlotu może zawierać jeszcze jeden punkt:
Wybory Rady Zlotu.

Na górę  || 

sts
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 30 maja 2006 18:58 
User
Awatar użytkownika

Fakt rada ZLOTU była i jest zawsze trochę poza szeregowymi uczestnikami zlotu.Lecz o zlocie tzn, jego przebiegu decydują zlotowicze i organizator i większośc zlotowiczów ma R.Z głęboko w ...... no właśnie.

Na górę  || 

Obłużowszczyk
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 02 czerwca 2006 21:09 
User

Jo, chyba temat nie do ruszenia.

Na górę  || 

Cień
 Tytuł: rada...
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 czerwca 2006 17:58 
Moderator
Awatar użytkownika

Nie za łatwo się poddajecie? To co może "nie do ruszenia" na Forum, można i warto poruszać też na Zlocie. Inaczej pewnie zostanie tak jak jest, czyli byle jak... Nikt nikogo nie oskalpuje za rozsądne pomysły, czy choćby chęć dyskusji. Chyba, że naprawdę mało kogo to obchodzi, a wtedy członkowie Rady będą dalej radzi(ć) - nawet bez większego poparcia i wpływów (jak wielu innych).

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Drzewian
 Tytuł: Rada Zlotu
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 czerwca 2006 18:18 
Administracja
Awatar użytkownika

hehehe temat wałkowany od wieków , a może Rada się sama poda do dymisji jako i sama się powołała. Zresztą Cieniu widzę prowokujesz dyskusje a jak wyczytałem to jesteś w Radzie :) Moje pytanie jest takowe co z Radą która istniała na pierwszych zlotach , co z "wodzami terenowymi" mianowanymi do koordynacji działań, jak pieknie to napisał Szop w księdze gości na indianie-eco. No i co tu ukrywać Rada i tak rządzi a poparcie ma znikome w szerokiej masie indianistów. Aha robiłem sonde na temat Rady Zlotu ale co tu ukrywać ludzie albo się czegoś boja, najbardziej chyba urazić kogos albo już ich temat nie interesuje. To tyle.......

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Obłużowszczyk
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 30 czerwca 2006 8:53 
User

Ludzi nie można podzielić na mądrych i głupich, ale raczej na mniej lub bardziej aktywnych, ambitnych i szare myszki. Tylko czy ci bardziej ambitni nie realizują swoich partykularnych interesów, oczywiście tak realizują swoje ambicje kosztem innych, ale w przypadku, gdy są wybrani w sposób mniej lub bardziej demokratyczny są zmuszeni również dbać o swoich "wyborców", a im mniejsze grono tych wyborców tym bardziej trzeba o nich dbać. RZ w stanie obecnym jaka jest wszyscy widzą, no i właśnie co z tego wynika napisano powyżej, jeśli ma isnieć w stanie takim jaki jest proszę bardzo stanowi w tym przypadku jakieś wyróżnienie dla osób w niej zasiadających, ale jednocześnie co dalej.
Sam pomysł powstania RZ był dobry i niezbędny, ale powstała ona bardzo, bardzo dawno temu i były inne realia funkcjonowania ruchu.
RZ jest nadal potrzebna, ale nie w takiej formie jaka istnieje. Chyba wszystkim zależy na ...........a, nie na realizacji swoich celów.
Moim zdaniem chonorowe członkostwo w RZ tak, ale niech i tam zasiądą prawdziwi reprezentanci okręgów, okręgów, które faktycznie istnieją, okręgów, które powinny mieć swoich faktycznych reprezentantów.
Może na XXX zlocie powinny zostać podjęte takie decyzje dla dobra większości. Niby wszystko się kręci od dłuższego czasu, ale może lepiej by się kręciło, lepiej to wcale nie znaczy szybciej.
Pozdrawiam

Na górę  || 

Szamański
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 lipca 2006 21:33 
User

A ja mam pytanko. Właściwie to dlaczego my to nazywamy RADĄ ZLOTOWĄ. Jeżeli jest to Rada Zlotowa to dlaczego podejmuje decyzje dotyczące całego Ruchu a nie tylko Zlotu ( wykluczenie 2 lata temu Okla-Teya i jeszcze jednego gościa).
Jeżeli jest to Rada Zlotowa to powinna ograniczać się i koncentrować tylko na temacie organizacji Zlotu. Ale może w takim razie powinna być wybierana tylko na roczną kadencję. Może taką radę lotu powinien wybierać ORGANIZATOR jakiś czas przed Zlotem.
Obecna Rada Zlotowa akurat Zlotem zajmuje się najmniej. Może jednak powinna nazywać się RADĄ PRPI, żeby nie wprowadzać w błąd. Chyba że ZLOT to PRPI a PRPI to ZLOT. I nic poza Zlotem nie istnieje.
No chyba, że jedynym zadaniem Rady jest wybranie ORGANIZATORA.
Chyba się pogubiłem i zapętliłem.

Na górę  || 

Mohave_Jim
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 lipca 2006 11:58 
User

Pomysl Szmanskiego jest calkiem ciekawy. W czasie rocznej kadencji latwiej byloby ocenic co czlonkowie Rady zrobili dla Ruchu i czy warto wybrac ich na nastepna kadencje. Trezba jednak zastanowaic sie nad miejscem wyboru rady. Moze moglaby to byc odrebna strona internetowa, rozreklamowana na tym forum i na indianie.eco?

Na górę  || 

sts
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 lipca 2006 23:34 
User
Awatar użytkownika

Jestem za tym aby rada zlotowa działała tylko na zlocie :mrgreen:

Na górę  || 

misham
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lipca 2006 1:44 
Tłumacz

Popieram. W końcu jest to Rada Zlotowa.
Ale byłoby jeszcze świetnie gdyby rzeczywiście wypowiadała się wyłącznie w sprawach danego Zlotu.

Na górę  || 

Cień
 Tytuł: z Cienia
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 lipca 2006 1:23 
Moderator
Awatar użytkownika

Ja tylko w sprawach drobnych, bo temat głęboki i śliski ;)

Rada Zlotu nie decyduje w sprawach PRPI innych niż zlotowe - i całe szczeście ;)

RZ nie wyklucza nikogo "z Ruchu", tylko ogłasza, że jej członkowie nie życzą sobie określonych gości na imprezach, które organizują i doradzają to samo innym. Ze zlotu usuwa w porozumieniu z Organizatorem.

Co do tego, skąd się obecna RZ wzięła i czemu jest taka, jaka jest - to mamy juz trochę za mało czasu do Zlotu, by to wyjaśniać i dyskutować. Ale mniej więcej (z tego co sam pamiętam) jest tak:

- Na XIX Zlocie w Prostyni (1995) wybrana została pierwsza RZ w tzw. szerokim składzie (i wówczas nie brakowało w niej chyba nikogo sensownego z obecnych, przy czym RZ zawsze była i pozostaje męska)

- Co najmniej od tamtej pory nie funkcjonuje żaden alternatywny system zbiorowego decydowania o sprawach zlotów czy PRPI, nie ma też "wodzów Ruchu", "wodzów okręgowych" z poczatków Ruchu, ani innego spójnego systemu kierowania Ruchem (choć na pewno są liczne - starsze i nowsze, bardziej i mniej znane - grupy, kręgi, koła, stowarzyszenia i ich liderzy lub "wodzowie").

- Od XX zlotu w Chodzieży RZ zaczęła się spotykać w węższym gronie - głównie z powodów praktycznych (by łatwiej było sie spotykać i podejmowac decyzje), ale także ze względu na nieobecność niektórych członków szerokiej RZ, brak czasu, rezygnację lub rozczarowanie innych, a także z powodu różnych sporów personalnych.

- Tamta węższa RZ funkcjonuje - raz lepiej, raz gorzej - do dziś, spotyka się co roku i - jak sądzę - nie jest zamknięta przed kimkolwiek, kto znalazł się kiedykolwiek w szerokiej RZ (wystarczy przyjść). Dotyczy to m.in. organizatorów poprzednich dziesięciu zlotów i osoby doproszone do RZ później (jak np. nieobecny w Prostyni Marek Cichomski).

- Przez ostatnie lata część członków RZ z różnych przyczyn oficjalnie zrezygnowała z udziału w niej (np. Darek Pohl), niektórzy wyznaczyli następców ze swoich grup (taką osoba jest np. Fiedia z Gdyni). Niektórzy oficjalnie nie zrezygnowali, ale nie są aktywni.

- Osoba z RZ nieobecna na danym zlocie czy spotkaniu może wyznaczyć swojego czasowego zastępcę (by np. osoby z jego kręgu/grupy mogły współdecydować o wyborze kolejnego organizatora Zlotu - tak robi np. Wilk z Rumii).

- Do RZ były w ostatnich latach zapraszane na stałe nowe osoby, (np. Wilk ze Szczawna i Bogdan Płonka z Katowic). Niektórzy inni zaproszeni odmawiali. Być może takich nowych ośób powinno być więcej...

- Nie było dotąd konieczności wykluczenia kogoś z RZ, nie pamiętam też sytuacji odrzucenia poważnej kandydatury zgłoszonej przez zlotowiczów.

- Rozmaite zlotowe warunki i życiowe sytuacje sprawiają, że RZ nie zawsze jest tak aktywna i sprawna, jak można by tego oczekiwać. Zwykle np. zbierała się za późno, a wtedy często nikt inny nie zajmował się sprawami ważnymi na początku zlotu i wpływającymi na jego przebieg (a szkoda). Dlatego tym razem pierwsze spotkanie RZ jest już w sobotę przed południem. Na pewno można do nas przyjść z pomysłami.

- Na pewno można tę RZ krytykować, usprawniać i "aktualizować". Jak? Po pierwsze - z głową. To nienajgorsza część naszej tradycji. Czy warto ją rozwiązać, rozpędzić - wątpię. Przynajmniej dopóki nie wiem, co miałoby być zamiast i jak miałoby odpowiedzialnie funkcjonować. Rozumiem niezadowolonych, ale jak każdy w RZ nie jestem szamanem - nie na wszystko mam gotowe "leki".

Tyle wyjaśnień na gorąco. To wyjaśnienia Cienia, a nie "stanowisko RZ". ciąg dalszy pewnie już w Uniejowie. Do zobacienia ;)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Kaska
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 lipca 2006 19:56 
User
Awatar użytkownika

A ja ciągle nie mogę przeboleć decyzji rady zlot o tym, że kobiety nie mogą do niej należeć. Argumentowanie tej decyzji tym, że u Indian kobiety nie były w radzie jest niezbyt mądre, bo każdy miłośnik Indian wie, że zdarzały się takie kobiety; były nawet kobiety pełniące rolę wodza wioski. Pozatym nie jesteśmy Indianami i w naszej kulturze nie ma już podziału na role męskie i kobiece itp. Być może w tej chwili nie ma u nas kobiety, która zasłużyła sobie na bycie w radzie (a może jest ale mój wywód jest czysto teoretyczny) jednak gdyby kiedyś się pojawiła dlaczego nie mogłaby być pełnoprawnym członkiem rady? Dlaczego?

Czy w ogoóle członkowie rady mają prawo podejmować decyzję o tym kto jest w radzie? Ta decyzja powinna należeć do nas, zlotowiczów; w końcu stanowią oni o naszym losie.

Dziewczyny, nie boli was to, że rada zlotu to sami faceci i w dodatku jacyś szowiniści (oprócz Cienia)?

Może powinnyśmy wybrać jakieś nasze przedstawicielki i uprzeć się, walczyć o to żeby dostały się do rady? Może podpiszmy się, wszystkie zlotowiczki, pod jakimś listem protestacyjnym przeciwko temu prawu? Są napewno jakieś sposoby przeciwstawienia się. Zróbmy coś bo szlag mnie trafia jak sobie pomyśle co oni sobie wymyślili i nawet nikt się nie sprzeciwia.

Na górę  || 

sts
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 24 lipca 2006 10:50 
User
Awatar użytkownika

Kobiety na traktory i do kopalń hehehe :mrgreen: :D to już było hehehe W sprawach kobiet na zlocie powinny się wypowiadac kobiety a rada zlotu powinna ich decyzje zatwierdzac .Lecz czy koniecznie MUSZĄ zasiadac w radzie zlotu hymmm myślę że nie ! :mrgreen:

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]