Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 22 lipca 2018 23:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

czy ZLOTY PRPI powinny być tylko dla Indianistów?
tak 41%  41%  [ 15 ]
nie 59%  59%  [ 22 ]
Liczba głosów : 37
Autor Wiadomość
misham
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 marca 2006 8:46 
Tłumacz

Nie byłoby tak źle. Przecież na wielu poprzednich zlotach było również wielu ludzi i jakoś dało się wytrzymać z tym bębnieniem. Mnie osobiście to ono usypiało.
A z tymi inicjatywami to i tak pewnie warto spróbować. Przynajmniej ja, jeżeli tylko będę mógł przyjechać, postaram się coś wymyślić.
:)

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Lord
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 13 kwietnia 2006 16:48 
User
Awatar użytkownika

Powstał nowy Dział na stronce Ranoresa.
Będą tam zamieszczane wszystkie informacje dotyczące
XXX Ogólnopolskiego Zlotu Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian.
http://www.ranores.w.szu.pl/XXX_Zlot/30_Zlot.html

Zapraszam i pozdro :stawars:

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Paulina
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 kwietnia 2006 13:49 
User

Witam:)
Dopiero niedawno dołączyłam do tego forum,ale z ciekawością czytam Wasze opinie...
Jeszcze nigdy nie uczestniczyłam w Zlocie,choć mam nadzieję,że kiedyś w końcu uda mi się wziąć w nim udział:)Na temat tego,czy Zloty powinny być zamknięte,nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi.Moim zdaniem jednak trzeba dać szansę "nowym" zapaleńcom,którzy zaczynają interesować się kulturą Indian!W końcu specjalne zaproszenia itp. mogą niejednego wystraszyć i zniechęcić...
P.S.Bardzo chciałabym,aby ktoś,kto brał już kiedyś udział w Zlocie,opowiedział mi o nim i swoich wrażeniach...Czy ktoś taki się znajdzie?:)

Na górę  || 

DarekK
 Tytuł: Zloty PRPI
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 kwietnia 2006 12:14 
User
Awatar użytkownika

Witam i przypominam, ze historie Zlotow - a to juz wiecej niz niejeden Forumowicz ma wiosen! mozna poznac ze zdjec i relacji umieszczonych na stronie http://www.indianie.eco.pl/zloty.htm

Przed wyjazdem na Zlot, warto tez zapoznać się z Etykietą Zlotową http://www.indianie.eco.pl/zloty/etykieta.html, która niewątpliwie odpowie na wiele pytań. Jeśli jednak ktokolwiek miałby jeszcze jakieś wątpliwości - mam nadzieję, że na Forum znajdzie na nie odpowiedzi.

Przyjmowane też są wszelkie uwagi, propozycje dotyczące naszego jjubileuszowego, XXX Zlotu PRPI - prosimy o kontakty - autorzy internetowego oblicza PRPI Bluewind&Cień

Polski Ruch Przyjaciół Indian http://www.indianie.eco.pl

http://etnoradio.pl - audycje indiańskie w każdy wtorek i niedzielę od 20:00

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Cień
 Tytuł: a zlot coraz bliżej...
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 kwietnia 2006 18:14 
Moderator
Awatar użytkownika

Im bliżej XXX Zlotu PRPI tym bardziej "ożywiona" zlotowa dyskusja... :(

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Ree
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 kwietnia 2006 19:44 
spokojna głowa. ożywiona to będzie ale po zlocie i tylko na księgach gości, dających anonimowość, tak jak ostatnio.

Na górę  || 

Cień
 Tytuł: szkoda...
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2006 20:16 
Moderator
Awatar użytkownika

Ree pisze:
spokojna głowa

No właśnie - niespokojna. Zastanawiam się, jak uniknąć ewentualnego marudzenia "po szkodzie". I samej "szkody" przede wszystkim. Ale widać w maju mało kto - poza Organizatorem - myśli o przygotowaniach do Zlotu. I to też szkoda, bo mamy rzadką okazję zrobić coś wyjątkowego i dobrego... Ludzie, zgłaszajcie do Ranoresa swoje uwagi i własne propozycje, żeby na naszym spotkaniu było lepiej i ciekawiej!

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

izaoles
 Tytuł: nowa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 lipca 2006 22:33 
User

[hej!ja tez niedawno dolaczylam i mam nadzieje pojechac w tym roku na zlot.Mam nadzieje,ze nas wpuszcza.Tych nowych,bo widze,ze jest ich troche,Niestety nie znam zadnedo indianisty osobiscie,nawet nie bardzo wiem,jak tam dojechac.Po prostu wyjde tydzien wczesniej i pojde za znakami

Na górę  || 

Zitkato
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 lipca 2006 20:43 
User

izoles!! Nowych wpuszcza 100% wystarzy dac 50zl bo taka jest oplata i byc happy;)

Na górę  || 

Cień
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 25 sierpnia 2006 21:07 
Moderator
Awatar użytkownika

Ree pisze:
ożywiona dyskusja to będzie ale po zlocie i tylko na księgach gości, dających anonimowość

Prorok, czy co? :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Darek
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 sierpnia 2006 14:40 
User
Awatar użytkownika

Cieniu, prorok to chyba nie ...
Po prostu Ree przepowiedział coś co było oczywiste ;)
Takie to już jest to nasze środowisko indianistyczne. W realu nie potrafimy rozmawiać a w sieci to " ja wam zaraz pokażę ".
Chociaż czasami można się czegoś ciekawego o sobie dowiedzieć... he he
Po przeczytaniu Księgi Gości, można się określić jako : frustrat, snob, paw, pawian, fanatyk , aktywista a ostatnio nawet jako plastikowy new age ( w tym miejscu dzięki dla Bluewinda za podpuchę Rambo ).
Pozdrawiam i życzę wytrwałości wszystkim tym, którzy nie zdecydowali się na " zlotowo-ruchową emeryturkę" ;)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

ewa
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 sierpnia 2006 9:38 
User

Podczas wpisywania swoich spostrzeżeń, przemysleń w Księdze nalezy zachowywać pewne granice zwykłej przyzwoitości, tego wymaga choćby dobre wychowanie i szacunek dla ludzi. Tymczasem takie prostackie obrzucanie błotem ...brrrrr. Szkoda, że tylko anonimowo jesteśmy odważni. Czytałam wpisy do Księgi i poniekąd jestem w stanie próbować rozumieć ludzi którzy coś piszą a w Ruchu " nie są znaczący" więc mówią co myślą w sieci. Natomiast nie rozumiem zachowań "znaczących/starych Indianistów" którzy możliwości do wygłaszania swoich racji mają jak sądzę wiele...?! Dlatego też, po raz kolejny pytam: Dlaczego wspólna pasja dzieli i powoduje tyle złości i frustracji, tyle niepotrzebnej agresji?
Pozdrawiam :)

Na górę  || 

Cień
 Tytuł: Mitakuye Oyasin?
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 sierpnia 2006 13:35 
Moderator
Awatar użytkownika

ewa pisze:
Dlaczego wspólna pasja dzieli

Człowiek to dużo więcej niż pasja, która także w życiu większości indianistów jest czymś drugorzędnym i przejściowym. Rodzaj zainteresowań nie musi świadczyć o stopniu dojrzałości - być może dlatego równie emocjonalnie i niedojrzale potrafią się czasem zachowywać i niektórzy weterani z różnych "opcji" i niektórzy nowicjusze. A ze względu na różnorodność zainteresowań indianistów trudno nawet mówić o "wspólnej" dla wszystkich pasji (stąd różne grupy i "podziały", czy raczej - specjalizacje), więc nic dziwnego, że górę bierze czasem to co nas dzieli i obciąża, a nie to co powinno nas łączyć.

Mimo to PRPI istnieje już sobie od trzydziestu lat i dopóki wciąż nowi ludzie będą się chcieli interesować Indianami, spotykać ze sobą, szukać "indiańskiej" wiedzy i chcieć nią dzielić z innymi - w takiej czy innej formie (raczej innej...) istnieć będzie, a niektórzy z nas - w nim. Dlatego warto szukać tego co nas może zbliżać i wokół tego budować i nawet do upadłego naprawiać nasz wspólny Ruch. Warto też rozwijać sugestię Ranoresa, by nie skupiać się na "polityce, religii, pieniądzach" i tysiącu innych "nieindiańskich" spraw, o które tak łatwo się pokłócić :)

Chyba, że na poważnie nie wierzymy, że "wszyscy jesteśmy spokrewnieni" i zapominamy, że prawdziwych przeciwników, dyletantów i pole do popisu mamy poza PRPI, a nie w nim...

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

ewa
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 sierpnia 2006 14:58 
User

"..Dlatego warto szukać tego co nas może zbliżać i wokół tego budować i nawet do upadłego naprawiać nasz wspólny Ruch..."
Cieniu, absolutnie się zgadzam z tym co napisałeś :D. To ja się biorę za poszukiwania :) . A tak serio, jeśli sami będziemy dawać swoim postępowaniem "ten dobry przykład", to zamkniemy usta tym, którzy chyba czasem na siłe różnic wyszukują
:)

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]