Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 22 listopada 2019 5:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Obłużowszczyk
 Tytuł: Re: "Indiański samotnik" - gra terenowa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 lutego 2010 20:53 
User

Ja się nie kłóce, bo mi dzik 10m od domu zrył podwórko
(przyszedł z lasu nie z ZOO),zajace w takiej mniej więcej odkległości poobgryzały drzewka, bażanty ostatnio znalazłem w drewutni, sąsiadce jesienią bobry weszły na podwórko pod drucianą siatką (nie wiem w jakim celu) miały 400 metrów od wody i duży stok góry, sąsiad wracając w nocy polami (w lato) zobaczył w swojej lucernie jakieś bydle - myślał, że to krowa sąsiadki, - kopnąw zad, zobaczył uciekającego łosia, w trójmieście na plaży sam osobiście widziałem dziki i nie jest to zaskakujące dla mieszkańców, ja się nie kłóce, ja się nie kłóce.
Tak sobie myśle, że koniec świata jest bliski; a może to już początek nowej ery?

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 21 lutego 2010 20:50 
Muzeum internetowe

slassh77 pisze:
Niedźwiedzie podobno najłatwiej podejść (śpiące) zjeżdżając z Kasprowego na nartach i spłoszyć je można i rozbudzić i w ogóle narobić im niezłego diabła przez sekundową przejażdżkę w pobliżu terenu ich legowiska. Natomiast latem setki tysięcy turystów bytujących w pobliżu miejsca i pobytu w niczym nie przeszkadza......
http://www.facebook.com/home.php#!/grou ... 9524818047

Z tym, że niedźwiedzie tatrzańskie są na wpół oswojone i też trudno liczyć takie "podchodzenie". W Bieszczadach niedźwiedź jak spotka człowieka, to ucieka.

Obłużowszczyku, ten "początek nowej ery" skończy się dla niektórych ludzi mało przyjemnie, bo duże zwierzęta jak przestają się bać, to zaczynają być niebezpieczne.

Na górę  || 

Obłużowszczyk
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 21 lutego 2010 21:52 
User

Jeśli stwierdzenie, że niedżwiedzie w bieszczadach boją się człowieka i uciekają ma być jakąś wskazówką jak postępować z niedżwiedziami w tym rejonie to ja osobiście raczej nie poleciłbym się nią kierować.
Raczej stwierdzenie, że niedżwiedzie w Bieszczadach unikają kontaktu z człowiekiem może być prawdziwe. Niedżwiedż niechętnie zejdzie ze ścieżki, napewno zdenerwuje się gdy człowiek zbliży się do aktualnie konsumowanej padliny lub upolowanej sarenki, mamusia niedżwiedzica wprost szału dostaje jak ma nieproszonych gości. W zasadzie trudno w gęstwinie zobaczyć posiłek lub młode toteż lepiej unikać takich spotkań i nie tropić tych zwierząt. Ot powinno wystarczyć zadowolenie gdy przetnie się trop niedżwiedzia.
Wypadki ataku na człowieka przez niedżwiedzie w Bieszczadach zdarzają się ogromie rzadko. W zasadzie w wysokich Bieszczadach w ciągu ostatnich 25 lat trzy sztuki były nijako zmuszone do takiego czynu. Pierwszy przypadek to bardzo stara niedżwiedzica szukająca jedzenia w pobliżu siedlisk ludzi (została zastrzelona, stanowiła jednak dość duże zagrożenie), drugi to obrona młodych przed ciekawskimi i namolnymi ludżmi, ostatni - no nie wiem jak to nazwać, chyba pomyłka - koleś chciał zdjąć scyzorykiem skóre ze znalezionego w lesie niedżwiedzia, niestety niedżwiedż nie był padliną tylko dosypiającym w śniegu żywym niedżwiedziem, skończyło się na wyłamanym barku i lekkim twarzozmianie - oczywiście u kolesia.
Bardzo dobrym zabezpieczeniem przed niedżwiedziami jest pastuch elektryczny, wszystkim wyjeżdżającym pod namiot w Bieszczady proponuje zakupić to niedrogie urządzenie w doskonały sposób zabezpieczy on namiot w czasie snu. :D

Na górę  || 

Niewidzialny Łowca
 Tytuł: "Indiański samotnik" - gra terenowa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 lipca 2010 21:41 
User

Sarny rzeczywiście łatwo podejść, gdyż nie boją się już ludzi.W czerwcu co dzień przychodziła na moje pole truskawek (50 m od domu) i wcale nie przejmowała się ludźmi.
Dobrą, prostą i zarazem celną bronią są dmuchawki, można wykonać samemu.
Na zająca lub bażanta są idealne.

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 sierpnia 2010 20:50 
Muzeum internetowe

Obłużowszczyk pisze:
Niedżwiedż niechętnie zejdzie ze ścieżki, napewno zdenerwuje się gdy człowiek zbliży się do aktualnie konsumowanej padliny lub upolowanej sarenki, mamusia niedżwiedzica wprost szału dostaje jak ma nieproszonych gości. W zasadzie trudno w gęstwinie zobaczyć posiłek lub młode toteż lepiej unikać takich spotkań i nie tropić tych zwierząt. Ot powinno wystarczyć zadowolenie gdy przetnie się trop niedżwiedzia.

Lepiej nie wchodzić tam w gęstwiny. Unikać miejsc, w których na niedźwiedzia można się natknąć nagle. Poza tym nie chodzić po niedźwiedzich przesmykach (ścieżkach), bo wtedy niedźwiedź się orientuje, że jest tropiony.

Cytuj:
W zasadzie w wysokich Bieszczadach w ciągu ostatnich 25 lat trzy sztuki były nijako zmuszone do takiego czynu. Pierwszy przypadek to bardzo stara niedżwiedzica szukająca jedzenia w pobliżu siedlisk ludzi (została zastrzelona, stanowiła jednak dość duże zagrożenie), drugi to obrona młodych przed ciekawskimi i namolnymi ludżmi, ostatni - no nie wiem jak to nazwać, chyba pomyłka - koleś chciał zdjąć scyzorykiem skóre ze znalezionego w lesie niedżwiedzia, niestety niedżwiedż nie był padliną tylko dosypiającym w śniegu żywym niedżwiedziem, skończyło się na wyłamanym barku i lekkim twarzozmianie - oczywiście u kolesia.

W Wysokich Bieszczadach to mniejszy problem, bo tam jest park narodowy, co ogranicza okazję do spotkania człowieka ze zwierzęciem. Dwa lata temu na wsch. od Zalewu Solińskiego niedźwiedź poszarpał kobietę, która natknęła się na niego przy padlinie. Gdyby nie odgonili go mąż z synem tej kobiety, mogło skończyć się gorzej.
Jeśli chodzi o tą ostatnią historię, którą napisałeś, to spotkałem się z podobnym zdarzeniem - chyba też w Wysokich Bieszczadach. Gość natknął się na leżącego niedźwiedzia, i chciał sprawdzić czy żyje. Rzucał w niego kamieniami, a niedźwiedź był żywy i go pogonił. Ten upadł na ziemię i też zaczął udawać martwego - bardzo rozsądnie, bo niedźwiedź dał mu spokój i zaczął się oddalać. Ale zanim niedźwiedź odszedł, delikwent zerwał się i w nogi. Niedźwiedź oczywiście za nim. Gość na drzewo - niedźwiedź też na drzewo. Skończyło się w sumie dobrze, bo facet tylko stracił obuwie, ale co się stało po wspięciu się jego i niedźwiedzia na drzewo - już nie pamiętał.
Kolejna historia polegała na tym, że leśnicy z Bieszczadów chcieli pokazać niedźwiedzia swoim kolegom z innej części Polski, gdzie zwierząt tych nie ma. Poszli niedźwiedzim przesmykiem, a niedźwiedź zorientował się, że go tropią, zaczaił się w krzakach, wypadł na nich i poszarpał.
Nie rozumiem, jak można zabierać się do zdejmowania skóry z niedźwiedzia nie zorientowawszy się, czy np. nie oddycha :D .

Niewidzialny Łowca pisze:
Dobrą, prostą i zarazem celną bronią są dmuchawki, można wykonać samemu.
Na zająca lub bażanta są idealne.

Kłusownictwo stanowczo odradzam, ponieważ prawdziwe polowanie musi łączyć się z gospodarką łowiecką, a nie - być tylko strzelaniem. Indianie też stosowali gospodarkę łowiecką - mianowicie "odłogowanie" pewnej części terenów łowieckich, co jakiś czas innej. Tym bardziej dzisiaj, gdy ludzi jest więcej, trzeba prowadzić ogólnokrajową gospodarkę zwierzyną.
Inna sprawa, że dziś także regularni myśliwi coraz mniej mają wspólnego z prawdziwym łowiectwem - zrobiła się z tego rozrywka dla znudzonych biznesmenów i emerytowanych komuchów. Moim zdaniem, sytuacja w PZŁ dojrzała już do jakiejś reformy, i to właśnie nam, indianistom, powinno na tym najbardziej zależeć.

Dziś nad ranem byłem na "polowaniu" na dziki. Były, ale rzeczywiście, potwierdziło się to, co słyszałem, że u nas też przestają się bać ludzi. I wcale nie jest to dobry znak :( .
Zastanawiam się, czy te dziki dziś można zaliczyć. Na dwoje babka wróżyła, bo dzik zorientował się w obecności człowieka, zanim go zauważyłem. Gdyby to było prawdziwe polowanie, to mógłby zdążyć zwiać, a mógłby nie zdążyć. Trzeba będzie to podchodzenie dzików jeszcze poćwiczyć.
Poza tym były drobne ssaki - nietoperz i wiewiórka, a sarnę i dzikie gęsi tylko było słychać.

Na górę  || 

kabix179
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 lipca 2018 22:02 
User

Taki samotnik to niezła gratka. Ja ostatnio podobne przygody miałem, kiedy zdecydowałem się na wyjazd na narty w apallachy. Mamy multum zdjęć z tej wyprawy. Niestety minusem tego są olbrzymie koszty całej eskapady.

Na górę  || 

wuhuilin11
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 sierpnia 2019 14:03 
User

Na górę  || 

wuhuilin11
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 13 października 2019 1:35 
User

Columbia Coats
Bvlgari Jewelry
Asics Shoes
Fjallraven
Michael Kors Wallet
Nike Air Max
Lululemon
Golden Goose
Jordan 13
Yeezy Boost
Kate Spade Bags
Converse Outlet
Curry 6 Shoes
Calvin Klein Outlet
Clarks Boots
Bose Headphones
Nike Jordan
Nike Shoes
Karen Millen Dresses
Adidas Shoes
Fila
A Bathing Ape
Jack Wolfskin UK
Hydro Flask
Birkenstock Outlet
Michael Kors
North Face Backpack
Fendi Shoes
Converse All Star
Moncler Jacket
Champion Hoodie
Canada Goose Parka
Giuseppe Shoes
Goyard Handbags
Bape
Golden Goose Sneakers
Fendi Shirt
Hydro Flask Stickers
Birkenstock Shoes
Burberry Shirt
Nike Air Max 270
Nike Shoes
Coach Wallet
North Face Jacket
Mizuno
Karen Millen Skirts
Yeezy 750
Converse High Tops
Merrell Outlet
Coach Purses
Hugo Boss
Canada Goose Coat
Bose
Moncler Jacket
Asics
North Face Jacket
Adidas Stan Smith
Ferragamo Sandals
Bape Jacket
Champion Clothing
Golden Goose Sneakers
Canada Goose Jacket
Calvin Klien
North Face
Air Max 97
Bose Car Speakers
Kate Spade Wallet
Lacoste Shirts
Ecco Shoes
Birkenstock Sale
Champion
Lacoste Polo Shirts
Fitflop Sandals
Juicy Couture Tracksuit
Calvin Klien
Red Bottom Shoes
Bottega Veneta Clutch
Longchamp Bags
Bose Headphones
Birkenstock Sale
Bose Headphones
Kate Spade Bags
Moncler T Shirt
Balenciaga Shoes
Yeezy Supply
Nike Air Max 720
Salvatore Ferragamo Canada
Fitflop
Mont Blanc
Juicy Couture Sweatsuit
Giuseppe
Golden Goose Trainers
Jordan Retro 11
Lululemon Outlet
Goyard Wallet
Clarks Canada
Cartier Love Ring
North Face Sale
Hydro Flask Lids
Coach Bags
Fila Shoes
Adidas Clothing
Asics Running Shoes
Champion Shoes
Jack Wolfskin Fleece
Fitflop Sale
Kate Spade Handbags
Lebron James Shoes
Champion Clothing
Longchamp Handbags
Jordan Shoes
Goyard Tote
Columbia Clothing
Ecco Boots
Polo Ralph Lauren
Fila Shirt
Mont Blanc
Mont Blanc Pen
Fjallraven Sale
Birkenstock
Fjallraven Kanken
Clarks Shoes
Kate Spade Canada
MCM Backpack
Balenciaga Trainers
Adidas Shoes
Champion T Shirt
Bose Headphones
Merrell Hiking Shoes
Lululemon
Adidas Gazelle
Air Max 270
Air Max 97
Fila Shoes
Bape
Fjallraven Kanken Official Site
Hugo Boss Jeans
Champion Sweater
Fjallraven Kanken
Calvin Klein
Kids Converse
Cartier Love Bracelet
Karen Millen Tops
Hydro Flask 32 OZ
Brooks Sneakers
Nike UK
Asics Canada
Balenciaga Canada
Hydro Flask
Burberry Scarf
Canada Goose Coat
Ecco
Bose Bluetooth Speaker
Karen Millen
Red Bottom Shoes

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]