Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 14 października 2019 1:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Kate4
 Tytuł: Medicine Man
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 sierpnia 2012 23:35 
User
Awatar użytkownika

Witam,
Mam do Was pytanie. Czy jakimś cudem pojawia się w Polsce jakiś Szaman/Uzdrowiciel? Mam problemy ze zdrowiem a medycyna zachodnia niewiele może mi pomóc. Od jakiegoś czasu ciągnęło mnie do Native Americans / American Indians, od niedawna trochę czytami i oglądam. I tak zrodziła się myśl 'a może...' Pozdrawiam / K.

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Capricornus
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 sierpnia 2012 14:55 
User
Awatar użytkownika

Kate4 pisze:
Czy jakimś cudem pojawia się w Polsce jakiś Szaman/Uzdrowiciel?

http://gwiazdy.com.pl/component/content ... trkowskiej

Na górę  || 

Kate4
 Tytuł: Re: Medicine Man
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 sierpnia 2012 23:59 
User
Awatar użytkownika

Dziękuję!

Na górę  || 

Witominianka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 sierpnia 2012 20:06 
User

Link który podała Cicha Woda został usunięty . Następnie ja wkleiłam został również usunięty Do trzech razy sztuka :) wklejam ponownie , być może okaże się dla kogoś ciekawy ( np ze względu na książkę lub na kręgi .)

http://siostrzenstwo.w.interia.pl/maria.html

Proszę o nieusuwanie bezpodstawne powyższego linka po raz kolejny. Newe

Na górę  || 

Kate4
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 sierpnia 2012 21:35 
User
Awatar użytkownika

Dzięki Cicha Wodo i Witominianko. Poczytam.
Dlaczego link został usunięty?

A propo książek, taką ostatnio znalazłam i zamówiłam http://www.cojanato.pl/wydawnictwo/13-p ... -klanowych
Pozdrawiam

Na górę  || 

Cicha Woda
 Tytuł: Re: Medicine Woman
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 sierpnia 2012 22:54 
User
Awatar użytkownika

Dziękuję Witominiance, Newe
... i Tobie Kate :) życzę Ci dobrej drogi w poszukiwaniu i uzdrowieniu siebie.
Nie wiem, czy czytałaś już wiadomość Czapli o Indiańskich Babciach, podaję więc link do bloga o odbywających się właśnie w Polsce warsztatach uzdrowicielskich prowadzonych przez jedne z 13-stu Klanowych Matek (Babć) http://radastarszyznyokrazaswiat.blogsp ... zenia.html
Może wciąż jest szansa, aby się zapisać...
Swoją drogą, nie czytałam jeszcze tej książki, o której mówisz... a z pewnością warto... tym bardziej więc Ci dziękuję :) i polecam równie pełen mocy cykl powieści Lynn Andrews "Szamanka", "Lot Siódmego Księżyca", "Kobieta Jaguar"... itd... można by wymieniać całą bibliografię, bo jest ich dużo, dużo więcej :) http://lynnandrews.com/lynns-books/

Pozdrawiam serdecznie
Cicha ~~

Na górę  || 

Kate4
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 sierpnia 2012 23:58 
User
Awatar użytkownika

Eh, jak zwykle się spóźniłam ;( W Warszawie już były a wyjazd odpada.
Cicha Wodo :) te książki Lynn V. Andrews mam od paru lat ale jeszcze ich nie przeczytałam... Kiedyś którąś zaczęłam ale moje oczy buntują się przy czytaniu pdfów. No i to nie to samo co książka. Teraz zdecydowanie je wydrukuję i przeczytam.
Gdybyś kiedyś słyszała/czytała o podobnym wydarzeniu daj mi proszę znać :)

‎ .* ★ 。* ღ ❤ ღ GoOd NiGht ღ ❤ ღ *。 ★ *.
¸.•*¸.•* ¸.•*¸.•* ¸.•*¸.•* *•.¸*•.¸*•.¸*•.¸*•.¸*•.¸

K.

Na górę  || 

Witominianka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 sierpnia 2012 11:43 
User

Polecam ,,Biegnąca z wilkami . Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach '' Clarissa Pinkola Estes.
Kilka opinii na temat książki :
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47547/bi ... -legendach

Na górę  || 

Kate4
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 sierpnia 2012 11:48 
User
Awatar użytkownika

Opinie bardzo pozytywne. Na pewno przeczytam. Dziękuję :)

Na górę  || 

Newe
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 21 sierpnia 2012 13:35 
Administracja
Awatar użytkownika

Link został usunięty przez innego Admina, ponieważ uznał on to za reklamę. Sprawa jest już wyjaśniona.
Należy pamiętać o tym, że nie można bawić się w "medycynę" czy wierzenia innych kultur, jeśli nie ma się o nich dostatecznie dużej wiedzy. Jeśli nie zostaliśmy w danej kulturze wychowani, nie wiemy o niej tak naprawdę zbyt wiele, jeśli jedynym źródłem naszej wiedzy są media.
Radzę też unikać wszelkich "new age"..

Wprawdzie link został przywrócony, ale jest to pewna mieszanka, która nie dotyczy w 100% Indian, a także co do której przekonania nie mam.. Jedyną opcją by to przekonanie zdobyć jest dłuższa konwersacja z tą kobietą i sięgnięcie do źródeł, z których korzysta. Poza tym to, co jest dobre dla jednego (zwłaszcza, jeśli sobie to wypracował sam) nie musi być dobre dla drugiego.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Cicha Woda
 Tytuł: Re: Medicine Woman
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 21 sierpnia 2012 20:59 
User
Awatar użytkownika

Witam,
Może w takim razie zaczniemy odpowiadać na posty poszczególnym osobom w formie wiadomości prywatnej?
Nie popadajmy w przesadę! Jaka reklama? Szanowny "Pan Admin" szuka dziury w całym.
Gwoli wyjaśnienia.... Miałam tę szansę aby poznać Panią Marię, autorkę strony o Siostrzeństwie. Została upoważniona do swojej działalności przez Indiańskie Babcie wraz z którymi współpracuje podczas trwania Ich warsztatów w Polsce. Jest założycielką pierwszego kobiecego Kręgu w Polsce. Jest jedną z pierwszych Polek, które dostąpiły zaszczytu błogosławieństwa Indiańskich Babć, założycielek Kręgu 13 Babć/Matek, które okrążają Świat w celu uświadomienia ludzi o zagrożeniach niesionych przez współczesną cywilizację, w celu pomocy odnalezienia swojego miejsca w tym niegościnnym współczesnym Świecie, a wreszcie w celu uzdrowienia i błogosławienia wielu ludziom, umożliwienia im założenia własnych Kręgów Życia.
Indiańskie Babcie posługują się obrzędami szamańskimi wywodzącymi się z tradycji i korzeni Narodów indiańskich, z których One się wywodzą, nie może więc być mowy o "new age".
Kręgi zakładane przez Indiańskie Babcie na całym Świecie pomagają kobietom rozwijać ich umiejętności rękodzielnicze, kulinarne, ogrodnicze, zielarskie.
Kobiety dzielą się między sobą swoją wiedzą, wspomagają siebie nawzajem.
Istnieje też Krąg 28 Dziadków, który działa na podobnej zasadzie wśród mężczyzn.
Są to Kręgi Życia pochodzące z samego Źródła Żółwiej Wyspy, a nie szarlatańskie zabobony współczesnej maniakalnej psychozy, które zdaje się insynuować "kolega" Admin.
Rzekłam.
AHO!

Na górę  || 

Kate4
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 21 sierpnia 2012 21:06 
User
Awatar użytkownika

Droga Newe,
Dziękuję za Twoją troskę. Nie bawię się w medycynę innych kultur. Do wszystkiego podchodzę z dystansem często bez zaufania i może dlatego nic mi nie pomogło... Nie ufam nawet naszym lekarzom (no nieco przyczynili się). Przez te wszystkie bolesne lata nigdy nie zdecydowałam się na żadnego bioenergoterapeutę, mistrza etc. Boję się, że ktoś namiesza w moim polu energetycznym dlatego szukam, czytam i próbuję sama... Ale zaczyna mi brakować sił a ból coraz większy i ostatnio pomyślałam nawet o kursie REIKI. Waham się.
Lata, lata temu zaczęłam zgłębiać tematy mniej znane. Później trafiłam na new age->NWO->Iluminati więc mam dystans.
K.

Na górę  || 

Newe
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 24 sierpnia 2012 11:14 
Administracja
Awatar użytkownika

Widzisz Cicha Wodo, od razu lepiej to wygląda ;)

Chodzi z reguły o to, że po kliknięciu na jakąś stronę ocenia się ją na podstawie "pierwszego wrażenia", zwłaszcza, jeśli specjalnie nie jest się tematem zainteresowanym itp.
To tak jak z ulotkami - kilka pierwszych sekund decyduje o tym, czy wręczona ulotka wyląduje do śmieci, czy zatrzymasz ją i przeczytasz dalej.

Ja nie dysponuję teraz czasem, by we wszystko dokładnie wnikać, a i szamanizmem się nie interesuję, jednak uważam, że nie powinno się mieszać pewnych tematów, a przynajmniej mieszanek (Reiki + wierzenia np. indiańskie + cośtam) propagować innym.
Ale tak jak mówię - nie oceniam działalności Pani Marii bo jej nie znam, ale dzięki Twoim wyjaśnieniom jestem w stanie nabrać większego przekonania.
Nie sugeruję, że ktoś z Was "bawi się" w wierzenia innych kultur itp. ale napatrzyłam się na wielu ludzi, którzy próbowali nie mając żadnego przygotowania, ale "szukali czegoś egzotycznego" i dla których nie skończyło się to za dobrze.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]