Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 21 czerwca 2018 23:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
tatanka yokanta
 Tytuł: John Wayne contra Sergio Leone:)
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 lutego 2007 12:03 
Trafne porównanie, prawda?:) temat ten kieruję do tych, którzy lubuja się w westernach. Zapewne Ci oglądali setkie tych filmów z Waynem i niechybnie mnóstwo, znakomitego Leone. Sprawa jest taka: które klimaty bardziej Wam odpowiadają. Czy wolicie starego, dobrego cowboya Johna zwanego Waynem , który skutecznie tępi wszystkie męty które mają w wielkim poważaniu ten nowy piękny kraj czy raczej kreci Was pęłen tajemniczości, intrygi, znakomitej muzyki i "tego czegoś" klimat westernów Sergio zwanego Leonem? Jeśli chodzi o mnie to bez wątpliwości odpowiadam, że oba typy filmów są znakomite. Uwielbiam przyglądać się wyczynom łejna i jemu podobnych, w tej sielskiej i swojskiej atmosferze lat 60-tych i późniejszych a zarazem z zapartym tchem wyczekuje momentów w produkcjach Leone, kiedy juz załapie o co mu chodziło robiąc taki film:)
no i oczywiście nie ma nic lepszego nad "Dobrych, złych i brzydkich" a dziś ok 22:00 na TVP1 leci "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"!!!
a więc zmierzmy się kolejny raz z geniuszem geniusza, dziś o 22.
pozdrawiam

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Anka-suomi
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 lutego 2007 11:11 
User

"...John Wayne's teeth,
John Wayne's teeth,
are they false?
are they real?
are they plastic?
are they steel?..."
8)

proszę wybaczyć mi niemerytoryczny post z cytatem, ale nie mogłam się powstrzymać :P jakoś ciężko mi wyobrazić sobie indianistów wpadających w zachwyt nad amerykańskimi "dobrymi" chłopcami od krów ;)

Na górę  || 

DarekK
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 lutego 2007 13:03 
User
Awatar użytkownika

Anka, ales mi piekny film przypomniala, niezla jazda :D
Przy okazji, trudno sie, faktycznie, zachwycic kałbojami, czyli chopcami od krówek, pastuchami po prostu, jakże by inaczej. No, może kałgirlsami, ale to ja chyba wole polskie pastereczki i gęsiareczki.

Jesli zaś o łesterny chodzi, to nie powiem, muzyka w niektorych jest naprawde piękna. Ale to zdecydowanie za mało w stosunku do całej holiłódzkiej szmiry.

Łestern jaki był, każdy widzi. Prawdziwi tfardziele albo zginęli w samo południe, albo powiesili ich za wysoko, albo poszli na zachód, osadnicy, albo byli źli i brzydcy.
Łamerykańcy musieli sobie stworzyć boCHaterów, bo prawdziwych boHaterow pozazdrościli Europejczykom. Jak już zaczęli, to wszystko co łamerykańskie, musiało być wielkie - więc był: wielki wysyp wielkich łesternów. I parę westernów :) - bajeczek o "dzikim Zachodzie", gdzie dzikimi byli Biali, nie umieli się zachować na od dawna zamieszkanych ziemiach.
Takie tam pisanie:)

Polski Ruch Przyjaciół Indian http://www.indianie.eco.pl

http://etnoradio.pl - audycje indiańskie w każdy wtorek i niedzielę od 20:00

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Anka-suomi
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 06 lutego 2007 2:28 
User

:oops: :lol:

Ooo muzyka z łesternów bywa bardzo miła dla ucha, tu się zgodzę, takie plumkanie np jak w "The Last of the Mohicans" całkiem całkiem :) że co? że nie western? - ino jak byk, uhm, bizon (?) stoi, że "western" -> http://www.imdb.com/title/tt0104691/

A ja, dla autora wątku, to bym może taką pozycję podrzuciła: do obejrzenia, zamiast Wayna w wykrochmalonej koszuli i spodenkach w kancik lepiej se luknąć jak to brudno i "fuj" tam było tak naprawdę - The Ballad of Little Jo ("BAllada o Małym Jo") http://www.imdb.com/title/tt0106350/ i można się dowiedzieć czegoś o historii "czerwonych skarpetek" [topik tak modny w Polandii]

ale już kończę zanim nam ktoś za offtopa walnie bana ;)

Na górę  || 

Gość
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 kwietnia 2007 23:54 
Witam Wodzow,

przez pewien czas podobaly mi sie oba typy westernow ale potem sie odpodobaly. We wloskich westernach Indian jak na lekarstwo, a przeciez mogli chocby tak z 1-2 makaroniarzy upierzyc w orle piorka.
Wlosi majo ciemno cere, i czarne przetluszczone wlosy - wiec pasowaloby.

W hamerykanskich westernach, a szczegolnie z Johnem Wayne, to trup sie sciele gesto. A szczegolnie Indianie, tacy chlopcy do bicia. Strzelajo do nich jak do kaczek i tyle. Zadnej innej roli im sie nie daje tylko spadanie z koni.

No wiec z tych dwoch typow westernow to wole ... cukierkowatego Winnetou i jego bialego brata. Przynajmniej tam blade twarze dostajo w kosc.

ps.
"Tanczacy z Wilkami to chyba nie western ...

Na górę  || 

spotted
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 maja 2007 18:53 
User
Awatar użytkownika

"Tańczący z wilkami" to dla mnie prawdziwy western, podobnie jak "Bezprawie" (Open Range). W obu filmach Kevin Costner dał świetny popis. Klasyczne, choć niemniej wciągające. :wink:

Nie mam wątpliwości co do "Ostatniego Mohikanina" jako westernu. Indianie są? Strzelanina non-stop jest? Biali też? No to nie ma problemu! :wink:

Na górę  || 

duke mantee
 Tytuł: Re: John Wayne contra Sergio Leone:)
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 stycznia 2008 2:39 
User

Ja lubie i Sergio Leona i Johna Wayna ale bardziej jednak Wayna .John Wayne byl ze tak powiem pupilkiem swietnego rezysera Johna Forda zas Sergio Leone mial Clinta Eastwooda obaj byli mistrzami w swoim fachu .Poecam jedne z wielu klasykow gatunku:
-STAGECOACH rez John Ford
-FORT APACHE rez John Ford
-SHE WORE A YELLOW RIBBON rez John Ford
-THE GOOD THE BAD AND THE UGLY rez Sergio Leone
-RIO GRANDE rez John Ford
-DRUMS ALONG THE MOHAWK rez John Ford
-EL DORADO rez Howard Hawks
-MY DARLING CLEMENTINE rez John Ford
Oczywiscie tytulow jest sporo zalezy jaki kto klimat woli .Pozdrawiam

Na górę  || 

Monday
 Tytuł: Re: John Wayne contra Sergio Leone:)
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 sierpnia 2017 8:34 
User

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]