Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 16 grudnia 2017 14:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Drzewian
 Tytuł: Pola Chwały 2010
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 września 2010 14:58 
Administracja
Awatar użytkownika

Witam
zbyt dużo tutaj od siebie nie napiszę ale chciałem poinformować bo tylko to mi zostało bo wiem że i tak zainteresowania ten temat nie zdobędzie, a nawet jeśli to raczej nikt nie weźmie udziału w proponowanej imprezie.

Cytuj:
Od 24 do 26 września 2010 roku, na Zamku Królewskim w Niepołomicach, będzie miało miejsce piąte już spotkanie miłośników historii, militariów, gier wojennych i modelarstwa historycznego pod nazwą "Pola Chwały". Renesansowy zamek, ogrody królowej Bony, okoliczny park, hipodrom, rynek i okolice miasta zaludnią się ponownie barwną rzeszą niezmiernie ciekawych "oryginałów"...

to co nas powinno interesować a raczej niektórych interesuje, tak wnioskuję po rozmowach na tegorocznym zlocie...choć może te osoby nie chadzają po tym forum.... to :

Cytuj:
Grupy Rekonstrukcji Historycznej w strojach i mundurach z różnych epok historycznych i z charakterystycznym uzbrojeniem. Piechota, kawaleria, artyleria, sprzęt wojskowy. Kilkanaście okresów historycznych- od cesarstwa rzymskiego po współczesność. Pokazy indywidualne i inscenizacje bitewne. Obozy wojskowe, musztra indywidualna i w pododdziałach. Wierność historycznym wzorcom w każdym detalu!

Oczywiście pojawią sie od razu zarzuty że impreza nie jest dla nas, otóż nie :

Cytuj:
Pola Chwały - do kogo są kierowane

Impreza nie jest tylko spotkaniem środowiska entuzjastów historii. Jest zaproszeniem - chcemy zarazić naszą pasją innych. W poprzednich latach w Spotkaniach brało udział ponad 200 czynnych uczestników, przewinęło się kilka tysięcy odwiedzających osób. Wstęp i udział w poszczególnych pokazach jest bezpłatny. Niedostateczna wiedza historyczna nie jest żadną barierą - na miejscu będzie wiele osób chętnych do dzielenia się swoją wiedzą.

Powiem nawet że w zeszłym roku właśnie brakowało mi tam indianistów, niekoniecznie tańczących ale np. prezentujących inscenizację potyczki czy też może choćby grę w bizonie jądra czy coś podobnego. A miejsc e dla nas jest

Cytuj:
Organizatorzy zapraszają również do bardziej aktywnego uczestnictwa w prezentacji pokazów. Jeżeli Wasz klub czy też mniej formalna grupa przyjaciół jaką tworzycie, chce zaprezentować na Polach Chwały dowolny historyczny system bitewny czy grę planszową- wystarczy tylko skontaktować się z organizatorami.

I dodam jeszcze że wstęp na imprezę jest wolny. Dodam też że będą tam osadnicy z Albany (sorki chłopaki ale tak piszę o Was organizator), konfederaci z 14 ochotniczego pułku z Luizjany, unioniści też mają być. Więcej na stronie http://www.polachwaly.wargaming.pl/index.php?mode=main

Zostawiam Was z tematem do przemyśleń, powiem tylko tyle że się tam wybieram

i tyle!!!

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Bot Reklamowy Reklama

Newe
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 września 2010 22:31 
Administracja
Awatar użytkownika

Słyszałam o tym kilka miesięcy temu i planowałam jechać, zbierać znajomych... ja nie jadę bo z moich planów nigdy nic nie wychodzi i akurat 26go mam egzamin, a przez kolejne dni do końca września - sprawy uczelniane.. Myślę za to, że można po imprezie zdać relację i zbierać JUŻ ekipę na przyszły rok.. bo jadąc niezbyt przygotowanym może nie wyjść tak, jakby się ewentualnie chciało..ale i próbować można spontanicznie :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Mała Kopa
 Tytuł: Re: Pola Chwały 2010
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 września 2010 19:24 
Muzeum internetowe

Jeśli ktoś z Was tam będzie, to mam nadzieję, że poinformuje, jak było.

Na górę  || 

marek2565
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 września 2010 22:22 
User

Witam wszystkich.
Jestem z Dolnego Śląska. Moje hobby to rekonstrukcja historyczna. Od niedawna odtwarzam XVIII-wiecznego amerykańskiego kolonistę. Oprócz mnie tym tematem interesują się jeszcze trzy osoby (są również z Dolnego Śląska).
Dwaj z nas będą jako koloniści na imprezie w Niepołomicach. Mam nadzieję, że uda nam się rozpocząć wspólne odtwórcze działania z indianistami.
Tematyka kolonialnych zmagań w Ameryce jest popularna w Czechach. Oto link do strony czeskich grup zajmujących się ta tematyką: http://www.french-indian-war.livinghistory.cz/
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do Niepołomic.

Na górę  || 

Drzewian
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 02 października 2010 15:31 
Administracja
Awatar użytkownika

No i skończyły się Pola Chwały 2010 pozostały wspomnienia jak i nadzieje na przyszły rok.
Można by napisać o tej imprezie wiele ale i tak nie odda się wszystkiego co można było zobaczyć na własne oczy. Pozostaje jednak niedosyt...ponieważ brakło właśnie Indian i to nie tylko leśnych. W Niepołomicach spotkali się nie tylko pasjonaci gier planszowych ale też różne Grupy Rekonstrukcji Historycznej a w tym roku to nawet Rzymianie nawiedzili zamek.
Mogę powiedzieć tylko tyle że niech Ci którym nie dane było być niech żałują bo jest oczekiwanie na przyjazd jakieś grupy Indian (czytaj indianistów), którzy by coś zaprezentowali.Przypominają mi się rozmowy na zlocie z Porucznikiem w tym temacie i dochodzę do wniosku że tylko nasze ograniczenia (czy też hermetyczność środowiska) lub jeśli ktoś był na spotkaniu "dziewic" na zlocie i słyszał organizatora - pycha, powoduje że uciekają nam wspaniałe spotkania i możliwości zaprezentowania kultury Indian szerokiemu gronu odbiorców.
Zamek w Niepołomicach jest ciekawym miejscem gdzie właśnie tą kulturę, poprzez militaria, można pokazać. Trzeba po prostu się wziąć do pracy a nie tylko ciągle narzekać. Warto skorzystać z możliwości współpracy ze środowiskiem GRH. Czyż nie byłaby piękną współpraca Indian preryjnych z Unionistami czy też Konfederatami (co miało miejsce w historii USA), nie wspomnę też o bliskim mi sercu działaniu Indian leśnych wraz z kolonistami z Albany. Ludzie z GRH są otwarci na współpracę a my?????
Tyle dygresji na temat Niepołomic, co się tam działo to można pewnie przeczytać sobie w necie, ja napisałem o swych odczuciach a i tak będę robił swoje. Mam tylko nadzieję że środowisko indianistów będzie lepiej reprezentowane w przyszłym roku. Nikogo nie nakłaniam do współpracy bo się na zapewnieniach naszych ludzi przejechałem w tym roku ale zapraszam do przemyśleń.
Wielkie podziękowania też w tym miejscu chcę złożyć koledze marek2565 za pouczające rozmowy.

Pozdrawiam wszystkich
Drzewian

APS

A gdyby jednak znalazł się ktoś na tyle szalony by chcieć działać to zapraszam.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
marek2565
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 02 października 2010 21:38 
User

Dzięki Drzewianie za miłe słowa i za informacje o leśnych Indianach. Impreza była bardzo udana. Niestety, klimaty amerykańskiego pogranicza reprezentował tylko jeden Indianin i jeden kolonista. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w większym gronie.

Na górę  || 

Drzewian
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 października 2010 11:48 
Administracja
Awatar użytkownika

Widzisz Marku
to jest to o czym mówiłem w Niepołomicach, niewielu jest ludzi zainteresowanych GRH a Ci co są nie chadzają po tym forum, ale damy radę i na przyszły rok zmontujemy jakąś niewielką ekipkę i może razem udamy się do Czech na siedmiolatkę :):)
Miałem taki sen ...

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Kruczy
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 stycznia 2011 1:14 
User

Seigo! Witam jestem zainteresowany imprezą w Czechach i zastanawiam się czy ktoś z Indianistów wybiera się w 2011, czy może ktoś już z was tam jeździ? Podobno kiedyś na forum historycznym"Freha" coś było, ale już nie można odnaleźć. POZDRAWIAM! HO!

Na górę  || 

CzarekSowa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 maja 2011 11:18 
User
Awatar użytkownika

Witajcie,

10-12 czerwca br. jest rekonstrukcja Chancellorsville 1863 - Zelezne Czechy - Civil War battle

http://ponoka.pl/forum/index.php/topic,219.0.html

Pozdrawiam,
Cz.

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  

Sally
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 lutego 2012 16:37 
User
Awatar użytkownika

Witam ponownie po mojej (zbyt) długiej nieobecności na forum ;)

Szukając w necie informacji o Polach Chwały przypadkiem trafiłam tutaj. Tak mi się w życiu złożyło, że jestem rodzimą Niepołomiczanką i osobą żywo zaangażowaną w działalność lokalnego bractwa rycerskiego. W Polach Chwały, razem z moim bractwem, bierzemy udział od wielu lat. I powiem Wam, że tej imprezie brakuje trochę "egzotycznego kolorytu"... W tym roku próbujemy ściągnąć grupy zajmujące się rekonstrukcją nie tylko "zachodniego kręgu kulturowego", ale także tych innych, mniej znanych. Niewiele osób się tym zajmuje, więc nie potrafię ocenić, jakie nasz pomysł ma szanse powodzenia, ale serdecznie zachęcam i namawiam Drogich Indianistów do zebrania się i pojawiania w Niepołomicach. Do kolejnej edycji imprezy we wrześniu jest sporo czasu, dlatego proszę, zastanówcie się co moglibyście i chcielibyście pokazać. A nuż się uda ;) Ze swojej strony dodam, że Pola Chwały to wesoła impreza, ściągająca masę pasjonatów z różnych dziedzin. Ludzi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i entuzjazmem, szczególnie wieczorami przy ognisku... ;)

Namawiam i pozdrawiam!

Na górę  || 

CzarekSowa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 marca 2012 20:20 
User
Awatar użytkownika

Potwierdzam !! Niepołomice 2011 to była miła imprezka - rodzinna :-) Miasteczko bardzo sympatyczne, liczne grupy = kolorowo. Przy niejednym ogniu można było porozmawiać - całkiem jakbyśmy się wcześniej znali :-)
W tym roku tez wybieramy się grupą !

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  

marek2565
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 02 września 2012 20:42 
User

Wprawdzie nie jest to "spotkanie indianistyczne", ale myślę, że mogłoby być.
W dniach 28 - 30 września odbędzie się kolejna edycja "Pól chwały" w Niepołomicach.
Będę tam jako angielski osiemnastowieczny kolonista wraz z żoną.
Chętnych do spotkania zapraszam.
http://www.polachwaly.pl/

Na górę  || 

david123
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 maja 2015 13:58 
User

zbyt dużo tutaj od siebie nie napiszę ale chciałem poinformować bo tylko to mi zostało bo wiem że i tak zainteresowania ten temat nie zdobędzie, a nawet jeśli to raczej nikt nie weźmie udziału w proponowanej imprezie.

Na górę  || 

oosakatama
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 kwietnia 2016 10:39 
User

Co oferujecie świetnego konia.
จีคลับผ่านเว็บ

Na górę  || 

kong664852
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 listopada 2016 6:53 
User

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]