Indiańskie forum
http://www.indianie.info/

Polskie (litewskie) pochodzenie Kolumba?
http://www.indianie.info/viewtopic.php?f=35&t=6480
Strona 1 z 1

Autor:  Mała Kopa [ 30 listopada 2010 12:08 ]
Tytuł:  Polskie (litewskie) pochodzenie Kolumba?

Cytuj:
Sensacyjne wyniki badań. Odkrywca Ameryki Krzysztof "Kolumbowicz" synem polskiego króla?
dzisiaj, 09:14 MK / dailymail.co.uk

Międzynarodowy zespół naukowców zakończył 20-letnią pracę badawczą nad życiem odkrywcy Ameryki – Krzysztofa Kolumba. Wyniki ich badań są sensacyjne - Krzysztof Kolumb miał z pochodzenia być Polakiem, a jego rzeczywiste nazwisko miało brzmieć "Kolumbowicz" - informuje serwis dailymail.co.uk.

Nowe dowody w sprawie pochodzenia odkrywcy Ameryki ujawnił w książce "Kolumb: Nieopowiedziana historia" Manuel Rosa z Duke University w Stanach Zjednoczonych. Według autora pracy poświęconej życiu Kolumba, odkrywca Ameryki był synem króla Władysława III Warneńczyka. Wprawdzie Kolumb urodził się siedem lat po śmierci Władysława III, ale, według naukowca, informacje o śmierci polskiego króla są nieścisłe. Dowodem na to ma być fakt, że nigdy nie odnaleziono ciała ani zbroi króla. Wersja ta stoi w sprzeczności z tureckimi opowieściami, według których sułtan otrzymał głowę polskiego króla i przechowywał ją w garnku z miodem.

Według Rosy, polski król miał przeżyć i uciec na Maderę. Tam rzekomo ożenił się z portugalską szlachcianką i był znany jako Henrique Alemao (Henryk Niemiec). Na wyspie nasz król miał dożyć starości w szczęściu i dostatku.

- Informacje o tym, że Kolumb pochodził z rodziny biednych włoskich tkaczy z Genui jest niedorzeczna. Tylko głupiec by się przy tym upierał – skomentował Rosa.

Naukowiec stwierdził, że jedynym sposobem na przekonanie członków hiszpańskiej rodziny królewskiej do sfinansowania planowanej podróży przez Ocean Atlantycki było królewskie pochodzenie Kolumba. Rosa twierdzi, że Kolumb z jakiegoś powodu je ukrywał.

Autor książki ostatecznego dowodu na potwierdzenie swych tez upatruje w badaniach DNA i chciałby zdobyć materiał genetyczny Jagiellonów. Naukowiec twierdzi, że wysłał prośbę do katedry na Wawelu o możliwość zbadania szczątków ojca króla Warneńczyka, Władysława II Jagiełły. DNA samego Kolumba oraz jego bliskich naukowcy już mają.

Kolejny członek zespołu badawczego, prof. James T. McDonough uważa, że Kolumb jest winny ogromnego oszustwa w sprawie swego pochodzenia.

- Ta książka zmieni na zawsze nasz sposób patrzenia na historię – powiedział portugalski historyk prof. Jose Carlos Calazans.

Do tej pory uważano, że Krzysztof Kolumb, który urodził się we włoskim mieście Genua w 1451 r., był synem Domenico Columbo, który był tkaczem i miał stoisko z serami na rynku miasta.


Jak dla mnie, to w tej sensacyjnej hipotezie zbyt mało jest konkretnych dowodów. Przynajmniej w tym artykule. Wygląda to na budowanie hipotezy na hipotezie.

Autor:  tańczący z kaktusami [ 30 listopada 2010 13:31 ]
Tytuł:  Polskie (litewskie) pochodzenie Kolumba?

Troche dziwna teoria.. ale kto wie :D. Jakbyś jeszcze sie czegoś dowiedział to pisz :)

Autor:  blanca [ 01 grudnia 2010 19:52 ]
Tytuł:  Polskie (litewskie) pochodzenie Kolumba?

Teraz to się możemy tylko domyślać jak było :P
Mała Kopa pisze:
Wygląda to na budowanie hipotezy na hipotezie

Otóż to. :D

Autor:  Drzewian [ 03 grudnia 2010 15:26 ]
Tytuł:  Re: Polskie (litewskie) pochodzenie Kolumba?

tak
mówią o tym w TV
a przypomina mi to inną rewelację że Kolumb jednak odkrył Indie w piątej wyprawie swojej

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/