Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 20 lipca 2019 20:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
MATEUSZ
 Tytuł: czego brakuje na forum
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 marca 2007 22:34 
Administracja
Awatar użytkownika

Witam
tak jak na święta będą czystki na liści użytkowników. To również zapraszam do podawania waszych pomysłów na zmiany.

Mnie juz raczej pomysłów brakuje. napewno coś się zmieni jednak raczej będą to zmiany kosmetyczne i jakieś małe bajerki. dla przykładu spis największej liczby wypowiedzi w shoutboxe.
Obrazek

Gruba zmiana szykuje się tylko w panelu administracyjnym. jednak tam tylko Newe po powrocie na forum bedzie się troche musiała od nowa dostosować.

Dla wszystkich pojawią się e-kartki. wysyłane i całkowicie podpięte pod skrypt forum. Będzie to też zarazem moja pierwsza poważniejsza modyfikacja dla skryptu phpbb. ale dokładnie o tym w innym temacie.

zapraszam do podawania pomysłów co by można zmieniać.

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  
Bot Reklamowy Reklama

Zitkato
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 marca 2007 19:58 
User

Ja myslalem o takim dziale gdzie kazdy nowy i stary uzytkownik bedzie mogl zadawac mniej wazne pytania typu "jak zrobić to" :jak tamto"

Na górę  || 

MATEUSZ
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 marca 2007 15:39 
Administracja
Awatar użytkownika

jest temat do przywitania. jakis dział z tego zrobic ??

opisz dokłądnie co by miało się pojawić bo już kilka razy słyszałem taką propozycje ale nikt nie potrafił jej sprecyzować. Może wspólnie się uda :D

Na górę  || 
Capricornus
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 maja 2007 19:27 
User
Awatar użytkownika

Mi brakuje wyszczególnionych działów ogólnych jak religia, kultura itp.

Na górę  || 

MałaStopa
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 27 lipca 2007 17:13 
No to się wypowiadam :wink: :
Mi brakuje poprzednich rang. Myślę,że bardziej oddawały poziom zaangażowania poszczególnych osób w rozwój forum. Teraz natomiast patrzę na rangi osób, które mieszczą się na pierwszej stronie (jeśli ustawić metodę sortowania na "Wszystkich Postów"- "Malejąco") i wychodzi, że ktoś kto napisał nawet dwadzieścia-trzydzieści kilka postów, jest NOWY , a większa część użytkowników mieszcząca się w pierwszej połowie w.w. strony ma rangę POCZĄTKUJĄCY. Stopień średniozaawansowany (lub wyższy) wg tego podziału zarezerwowany jest dla bardzo małej w stosunku do liczby użytkowników grupki. Uważam, iż jest to niesprawiedliwe.
W ogóle człek się stara jak może, a tu go nagle degradują do POCZĄTKUJĄCEGO na forum :wink:

Brakuje mi jeszcze jednej rzeczy: skutecznego egzekwowania tego punktu regulaminu:
"Prosze też o umieszczanie informacji na jakiej podstawie dany post został napisany. (adrest strony albo tytuł gazety/ksiązki)".
A zdarza się, że jest on łamany przez samych szanownych Adminów, tudzież Moderatorów. :roll:

Na górę  || 

MATEUSZ
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 27 lipca 2007 21:25 
Administracja
Awatar użytkownika

Rangi. licznik obniżyłem. jednak zauważ że stara granica 80 postów najwyższej rangi była już bardzo bliska dla wielu osób często bywających na forum i musze jakoś te rangi podnosić bo inaczej w końcu ich braknie. a nie chciałbym sytuacji kiedy na forum wszyscy osiągną rangę najwyższą i będą mieli 80 lub 300 postów. a do tego zmierzała stara hierarchia.
obniżyłem ale i tak są wyższe niż były w oryginale. Na wyższą rangę jest jedno wyjście. (patrz mój podpis) :D

MałaStopa pisze:
Brakuje mi jeszcze jednej rzeczy: skutecznego egzekwowania tego punktu regulaminu:
"Prosze też o umieszczanie informacji na jakiej podstawie dany post został napisany. (adrest strony albo tytuł gazety/ksiązki)".
A zdarza się, że jest on łamany przez samych szanownych Adminów, tudzież Moderatorów

co do mnie to ostatnio nie pisałem jakoś postów wysokich lotów aby od razu umieszczać źródło. Jak również wątpię aby komuś się chciało edytować swoje wcześniejsze posty napisane przed dodaniem pola źródło i edycją regulaminu.

Mówisz egzekwować regulamin. były możliwości dawania ostrzeżeń to padały zarzuty pod moim adresem że jestem za bardzo rygorystyczny i od razu wprowadzam rządy strachu. Wykasowałem takie dodatki z forum i obecnie ekipa nie ma możliwości karania. Jedyne co to mogę blokować dostęp do forum ale to już jest ostateczność stosowana na roboty internetowe i nie chciałbym jej stosować na poważnych użytkowników.

Może faktycznie są posty które powinny być jakoś opisane.
Pogadam z ekipą i poproszę bo tylko tyle mogę aby zwracali uwagę na źródło wypowiedzi.

Dzięki za uwagi czekam na następne. będę się spowiadał dalej i interweniował :D
Mateusz

Na górę  || 
ewka
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 sierpnia 2007 8:51 
Moderator

Przepraszam, ze dopiero teraz sie wtracam, nie bylo mnie w poblizu okna na indianski swiat ;) przez ostatni tydzien.

Przede wszystkim, zeby nie bylo niedomowien, moje osobiste zdanie na temat rang i nazewnictwa uzytkownikow na forum dyskusyjnym jest dosyc radykalne. Najchetniej bym sie ich pozbyla i nie stosowala zadnych podzialow, liczenia postow i kwalifikowania uzytkownikow do takiej czy innej kategorii na podstawie ilosci wypowiedzi. Na wielu dlugo i pozytywnie dzialajacych forach rangi nie wysteouja i wszyscy jakos sobie funkcjonuja, a same fora z tego powodu nie obumieraja.

Nie ilosc bowiem, a jakosc powinna wedlug mnie okreslac dana osobe i jej zainteresowania. To wlasnie o poziom wypowiedzi powinnismy na tym naszym forum przede wszystkim walczyc, o czym za chwile :).

Zastanowcie sie, na dobra sprawe, jak ktos sie bardzo uprze, to nabijanie postow i przeskoczenie z jednej rangi do drugiej nie jest wcale trudne. Wystarczy sie raz zalogowac i rzucic hurtem, po roznych watkach zdankami typu "co wy tam wiecie o Indianach", "witam, jestem Olek", "co to ma byc...?", "ja tez ich lubie"... etc. "Poudzielamy sie" i bach, juz jestesmy "zaawansowani". Tymczasem ktos inny, kto pisze tu o wiele rzadziej, legitymuje sie mniejsza iloscia postow oraz ranga "poczatkujacego", za kazdym razem gdy sie pojawia, przekazuje nam ciekawe i nieznane informacje, udziela konkretnych i wyczerpujacych odpowiedzi lub stara sie przyblizyc kontrowersyjne zagadnienia pobudzajac ich do dyskusji i myslenia...

Oczywistym tez dla mnie jest, ze rangi, podzialy na mniej i bardziej zaawansowanych lub poczatkujacych, jakie by te nazwy i decydujace o nich liczby i kryteria nie byly, nigdy nie zadowola wszystkich uzytkownikow. Zawsze znajda sie osoby, ktorym z roznych powodow taki a nie inny podzial nie bedzie odpowiadal. Nie da sie po prostu wszystkich udzielajacych sie na forum, usatysfakcjonowac. Co dla jednych bedzie jawna niesprawiedliwoscia, dla innych okaze sie zadowalajacym i fair stanem rzeczy. Czyje wiec preferencje brac pod uwage? Rozpisywac kolejna ankiete? ;)

A teraz konkretne odpowiedzi na konkretne uwagi , czyli dalsze bicie piany ;)

> 1. W moim oryginalnym zalozeniu/propozycji przedstawionej administracji osoba NOWA posiadala ten status jedynie przez pierwszych 10 postow. Widze ze obecnie po pierwszym poscie przestaje sie byc NOWYM. I dobrze ;)

> 2. Zaproponowalam uzycie terminu "POCZATKUJACY", jako ze nie posiada on tak pejoratywnego brzmienia, (oraz oksymoronowego wydzwieku) jak poprzednio uzywane okreslenie "slabo zaawansowany".

> 3. Zmiana i przesuniecia w rangach nie maja i nie mialy na celu "degradowania" i zniechecania uzytkownikow do pisania. Wrecz przeciwnie. Poza tym, vide moja opinie wyzej odnosnie rang.

Z tego co widze, pewne przesuniecia liczbowo/rangowe zostaly jednak zastosowane. Czy teraz jest ok?:)

Co do:
Cytuj:
Brakuje mi jeszcze jednej rzeczy: skutecznego egzekwowania tego punktu regulaminu: "Prosze też o umieszczanie informacji na jakiej podstawie dany post został napisany. (adrest strony albo tytuł gazety/ksiązki)". A zdarza się, że jest on łamany przez samych szanownych Adminów, tudzież Moderatorów.

Temat delikatny i powinien wedlug mnie zostac rozwiniety.
Ani admin ani modowie nie posiadajaa zadnych w zasadzie prawnych i fizycznych mozliwosci 'egzekwowania' wykroczen, poza teoretyczna (co tez jest do ominiecia, jesli ktos dysponuje odpowiednia wiedza informatyczna) mozliwoscia wykluczenia z kregu forumowiczow osoby nagminnie i bez skrupulow lamiacej regulamin i poza poinformowaniem odpowiednich czynnikow w przypadku zlamania prawa (jakim jest na przyklad pogwalcenie praw autorskich). Mozemy zas: monitorowac, zwracac uwage, odwolywanie sie do rozsadku, sumienia i etyki. Mozna tez oczywiscie takie posty likwidowac i informowac uzytkownika dlaczego tak sie stalo.

Wedlug mnie o wiele powazniejszym uchybieniem od ujawnienia informacji
Cytuj:
" na jakiej podstawie post zostal napisany"
jest oczywiste i w zasadzie latwe do wykrycia, ale tez nagminnie niestety stosowane i to nie tylko na tym forum, lamanie praw autorskich i popelnianie plagiatow. Dochodzi do tego czesto, kiedy szybko i bezbolesnie 'rznie' sie przy pomocy "copy&paste" (kopiuj&wklejaj") cale fragmenty tekstow znalezionych gdzies w sieci, bez pozwolenia autora i bez podania zrodla (linku), po czym wsadza sie je na forum sprawiajac wrazenie, iz samemu te wszystkie madrosci sie napisalo. Za tego rodzaju praktyki groza zarowno kopiujacemu, jak i administratorowi forum konsekwencje prawne. Warto zdawac sobie z tego sprawe. Nie, nie strasze. Opieram sie na konkretnych przepisach.

Fakt niepodania linku lub informaji zrodlowej, jesli dopuscil sie tego admin lub moderator forum, jest szczegolnie naganny i powinien byc bezwzglednie tepiony. Tu apel. O ile taka sytuacja zaistnieje i tekst, zywcem skopiowany z innego adresu/materialu zostanie przez ktoregos z nas wklejony na forum, uprasza sie uzytkownikow o natychmiastowe "donoszenie", publiczne lub prywatne. Ja, ze swojej strony, obiecuje zwracac szczegolna uwage na przestrzeganie przez nasza ekipe (z wlasna osoba wlacznie) powyzszych zasad.

Schody zaczynaja sie jednak, gdy post uzytkownika (takze "gory" )jest jedynie opracowaniem "na podstawie". Tu wkraczamy w obszary metne, bo nalezaloby, jesli podejrzewa sie korzystanie ( pewnosci nigdy nie mamy, nie mozemy wiec z gory oczerniac i psy wieszac) z roznych materialow, spedzic wiele czasu, byc oblatanym w temacie, literaturze i szukaniu, by udowodnic delikwentowi iz istnieja rzeczywiscie zrodla, na ktorych sie "oparl" opracowujac swoj tekst. Jak wiec, wedlug Was, nalezy postepowac w przypadku, gdy mamy pewne podejrzenia, ale nie jestesmy w stanie nic udowodnic?

Podsumowujac. Wydaje mi sie, ze odpowiedzialnosc za zgodne z regulaminem postepowanie oraz etyczne zachowanie na forum spoczywa na nas wszystkich, bez wyjatku.
Czy admini i moderatorzy powinni byc utozsamiani tylko i wylacznie z "czynnikami egzekwujacymi", z "wladza absolutna", z gromieniem, z nakladaniem kar, czy ograniczaniem dostepu do forum? Hmm.. Nie na tym, moim skromnym zdaniem, polega nasza rola na forum. Moja filozofia "moderatorska" (a przyznam, tu i tam juz mi sie zdarzylo "administrowac") to w duzym skrocie: stworzenie przyjaznej, nie ograniczonej zakazami, nakazami i niezliczonymi przepisami strefy wirtualnej, technicznie latwo dostepnej, bezpiecznej i wizualnie estetycznej, sluzenie pomoca techniczna i rada, dyskretne monitorowanie i dyplomatyczne, glownie zakulisowe rozwiazywanie konfliktow, jesli juz do nich dojdzie , nienarzucanie wlasnego zdania i woli, minimalne ingerowanie w zycie forum, pozostawienie uczestnikom duzej swobody wypowiedzi i wymieniania sie opiniami (takze bardzo kontrowersyjnymi) bez zbednego cenzorowania i nakladania niepotrzebnych i zniechecajacych do udzielania sie ograniczen, kar, "punktacji", rang, nagrod oraz przymusowego wypelniania rubryczek...przy jednoczesnym pilnowaniu aby na skutek nie calkiem legalnych lub nieprzemyslanych dzialan, nie doszlo do zawieszenia lub zlikwidowania forum. Nie sadzicie, ze to dosc karkolomne zadanie? ;)

onen

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

MałaStopa
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 sierpnia 2007 10:16 
ewka pisze:
Przede wszystkim, zeby nie bylo niedomowien, moje osobiste zdanie na temat rang i nazewnictwa uzytkownikow na forum dyskusyjnym jest dosyc radykalne. Najchetniej bym sie ich pozbyla

Otóż to! :wink: Ja ,szczerze mówiąc, od początku byłam przeciwko rangom na tym forum. Ale skoro już się one pojawiły uważam, iż nie powinno się ich ciągle zmieniać i obniżać/podwyższać ilości postów potrzebnych do osiągnięcia danej rangi.
MATEUSZ pisze:
granica 80 postów najwyższej rangi była już bardzo bliska dla wielu osób często bywających na forum i musze jakoś te rangi podnosić bo inaczej w końcu ich braknie. a nie chciałbym sytuacji kiedy na forum wszyscy osiągną rangę najwyższą i będą mieli 80 lub 300 postów

Może wystarczyłoby po prostu tworzyć nowe rangi dla najbardziej aktywnych użytkowników w miarę potrzeby?

MałaStopa pisze:

Co do egzekwowania w.w. punktu regulaminu:
sądzę, że na początek wystarczyłyby upomnienia.

Na górę  || 

shunkaha maza
 Tytuł: Re: czego brakuje na forum
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 lutego 2010 17:43 
User

Czego brakuje?Tolerancji ze strony Admina i Moderatorów.

Na górę  || 

Obłużowszczyk
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 lutego 2010 20:09 
User

E, chyba nie, ostatnio jakoś się wyluzowało....
Tylko troche trzeba pokombinować by wysłać jednego posta po drugim :D bo tak normalnie jakbyś chciał zrobić to reprymenda w kolorze czerwonum "nie można jednego po drugim" :evil:

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 lutego 2010 20:24 
Muzeum internetowe

Moim zdaniem brakuje działa "Wojna i polowanie", o którym mówiła kiedyś Newe.

Na górę  || 

Newe
 Tytuł: czego brakuje na forum
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 12 lutego 2010 12:27 
Administracja
Awatar użytkownika

Mówiłam też, że będę miała problemy z czasem między grudniem a lutym - sesja ;)

Shunkaha Maza - co masz do zarzucenia mnie lub Mateuszowi bo nie rozumiem?
Jeśli w każdym niemalże poście reklamujesz inne, jedno i to samo forum to chyba nie znasz regulaminu, a to nie ma nic wspólnego z tolerancją.

Ja nie stosuję reprymend, jeśli jest 10postów - 1 pod drugim, to je łączę.

Pamiętajcie, że admini są tu po to by był porządek, by było Wam tu dobrze, a nie po to, by była "WŁADZA!"

Swoją drogą szkoda że administracja publiczna tego nie rozumie ;) ale wybaczcie off top..- "zboczenie" zawodowe.. ;)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]