Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 28 lutego 2020 0:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
inkap runa
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 stycznia 2008 1:53 
User

INKAP RUNA - w języku quechua po prostu człowiek-Inka.

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

bambino
 Tytuł: Re: Wasze ksywki/loginy
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 11 stycznia 2008 11:58 
User

Witam wszystkich!!!!!!!!!!! Bardzo sie cieszę że znalazłam to forum gdyz kocham Indian od dziecka!!! :2serca:
Moja ksywa wzieła się stąd, ze na wakacjach pracowałam troche w lodziarni. Bardzo lubię robić lody!!! No i tym spoosobem znajomi nazwali mnie bambino. Inna moja ksywa to Lodzia ale możecie mowic do mnie Dziunia . :euforia:
Musze sie tu dobrze rozejżeć bo widzę wiele fajnych tematow . Ale bede miałA do czytania kurtka wodna :D
Ogolnie to WIELKIE HOUGH I BUZIACZKI DLA WSZTSTKICH!!!! :calus2: :kochamcie:

Na górę  || 

Brzoza
 Tytuł: Wasze ksywki/loginy
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 października 2008 17:39 
User
Awatar użytkownika

Hugh nie znaczy wcale witajcie lub pozdrawiam was...jak by co... :wink:
też Cię pozdrawiam Bambino :)

Brzoza, dlaczego brzoza...no nikt mnie tak nie nazywa, ale ja lubię brzozy, po za tym z drzew to one (nie wiem czemu) najbardziej kojarzą mi się z indianami...są takie raczej nie pozorne i subtelne, a mogą uzdrowić...no, po prostu jest w nich PIĘKNO...(oj nie idzie mi to pisanie, oj nie... :wink: )

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

BrokenRock
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 11 października 2008 22:42 
User

Fajnie, że jest akurat taki temat, bo ja miałam straszny problem, jakiego nicka użyć na tym forum. Mam raczej stałego nicka, który akurat tutaj nijak nie pasuje (pochodzi z mitologii indyjskiej, i to raczej przypadkowo). Na dodatek jestem bardzo jeszcze zielona w temacie, dlatego na razie po angielsku BrokenRock (co będzie później to się okaże:). Znaczenie jest tyleż zawiłe, co osobiste, więc lepiej nie będę się tu wywnętrzać :P

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Biała Sowa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 12 sierpnia 2009 12:29 
User
Awatar użytkownika

Biała Sowa - sowa jest symbolem magii i jasnowidztwa. Doskonale widzi w ciemnościach, poza tym ma równiez wyśmienity słuch. Utrzymanie czegos w tajemnicy przed człowiekiem sową jest niemal niemożliwe, ponieważ jest on w stanie przejrzeć wszystkie ukryte myśli. Lecz jego niezwykłe zdolnosci sprawiają, że budzi obawy, a przez to nie zawsze bywa lubiany...
To takie króciutkie wyjasnienie odnośnie sowy w symbolice Indian. Kiedy zdecydowałam się na to imię, nie znałam jeszcze jego treści, a jednak pasuje do mnie, mało kto wie jak bardzo...

A czemu biała? A tak sobie. Nie, nie wzięłam tego z Harrego Pottera...

Po prostu biała - i już.

Na górę  || 

siedzacy pies
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 sierpnia 2009 0:28 
User
Awatar użytkownika

mam siedzącą pracę , więc tak siedzę i robię , siedzę i robię + cztery pierwsze litery nazwiska :)
(troszkę humoru, zgodnie z prawdą i do forum pasuje)

Na górę  || 

-Joanna-
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 listopada 2009 15:36 
User

Czemu Vaiveahtoish? Gdzieś, kiedyś, w dziwnych okolicznościach spotkałam się z tą nazwą i spodobała mi się :D Nie ma znaczenia ideologicznego, ot, taki kaprys. W skrócie - Vai :P

Siły w sobie zbierz, nie przestań sobą być
Tyś żołnierzem jest, co o wolność walczy
O wolności śni, a to jest warte krwi."

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 listopada 2009 17:08 
Muzeum internetowe

Chciałem jeszcze powiedzieć, że mój pseudonim nie jest prawdziwy (brzmi to dziwnie, ale pseudonim może być prawdziwy - mam tu na myśli pseudonim używany w "realu"). Pseudonim "Mała Kopa" został wybrany dla zgrywu specjalnie na to forum. Mój prawdziwy pseudonim związany jest z pewnym gatunkiem ptaka - ale nie jest to orzeł. Uważam zresztą, że na to imię zasłużyłem i że nawet wśród prawdziwych Indian nie miałbym problemu z "nostryfikacją".

Na górę  || 

dakotyjka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 listopada 2009 19:16 
User
Awatar użytkownika

Mój pseudonim wywodzi się od tego, że najbardziej z Indian lubie Dakotów. A że jestem dziewczyną to dakotyjka. mam też takiego e-maila. To taki rodzaj manifestacji, że kocham Indian jak komuś daje adres to wytrzeszcza oczy i mówi "co?" :D Nik na GG też mam indiański na to też wszyscy robią "OOOO" :D

Gertrude Simmons Bonnin [Zitkala - Sa]

mój indiański blog ; moiindianie.blogspot.com

Na górę  || 
GG 
-Joanna-
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 listopada 2009 21:55 
User

Oj tam, olać ludzi. Kiedyś na gronie byłam Ostatnim Mohikaninem :D

Siły w sobie zbierz, nie przestań sobą być
Tyś żołnierzem jest, co o wolność walczy
O wolności śni, a to jest warte krwi."

Na górę  || 

Newe
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 listopada 2009 23:30 
Administracja
Awatar użytkownika

ha...tu chyba jeszcze nie pisałam. Generalnie "Newe" to nazwa Szoszonów w ich języku, co oznacza oczywiście "człowiek". To również nick wyłącznie na użytek forum, bo "Maryś" jest jednak nie mało :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
dakotyjka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 24 listopada 2009 12:30 
User
Awatar użytkownika

Vaiveahtoish pisze:
Oj tam, olać ludzi. Kiedyś na gronie byłam Ostatnim Mohikaninem

Ja ich olewam. To mnie poprostu śmieszy. :D Nieraz mam ochotę parsknąć śmiechem na to "OOO!"lub "co?"

Gertrude Simmons Bonnin [Zitkala - Sa]

mój indiański blog ; moiindianie.blogspot.com

Na górę  || 
GG 
Czerwony Kruk
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 grudnia 2009 22:43 
User
Awatar użytkownika

Jestem ornitologiem amatorem ( choc ostatnio w spoczynku :) ) Bardzo lubie kruki. To piekne ptaki. Uwielbiam ich krakanie. W przeciwienstwie do np. gawronow prowadza spokojne zycie w parach, w spokojnych, odludnych okolicach. Cos co ja rowniez lubie i za czym tesknie.
Ale mialem kiedys sen...bylem w lesie...ciemnym, gestym...przez las, pod gore prowadzila droga. Na szczycie panowala jasnosc bo nie bylo tam drzew...byly tam kruki. Wolaly mnie. Wszedlem na szczyt, a one przyjely mnie do swojego stada/klanu. Potem tanczylem...Taniec Kruka...tanczylem lekko jakbym lecial...bylem Krukiem.
Bardzo mistyczne...powiedzialbym...przezycie.
To bylo wieki temu. Bylem maly, mialem duza wrazliwosc i wyobraznie oraz czytalem mnostwo ksiazek o indianach :D ale zostalo to we mnie do dzis.
Ciekawe co o takim snie powiedzieliby specjalisci ??? :roll:
A czerwony? Hmm...tez ma swoje wyjasnienie ale juz bardziej prozaiczne i mniej ciekawe :)

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 grudnia 2009 13:41 
Muzeum internetowe

Czerwony Kruk pisze:
Jestem ornitologiem amatorem ( choc ostatnio w spoczynku :) ) Bardzo lubie kruki. To piekne ptaki. Uwielbiam ich krakanie. W przeciwienstwie do np. gawronow prowadza spokojne zycie w parach, w spokojnych, odludnych okolicach. Cos co ja rowniez lubie i za czym tesknie.
Ale mialem kiedys sen...bylem w lesie...ciemnym, gestym...przez las, pod gore prowadzila droga. Na szczycie panowala jasnosc bo nie bylo tam drzew...byly tam kruki. Wolaly mnie. Wszedlem na szczyt, a one przyjely mnie do swojego stada/klanu. Potem tanczylem...Taniec Kruka...tanczylem lekko jakbym lecial...bylem Krukiem.
Bardzo mistyczne...powiedzialbym...przezycie.
To bylo wieki temu. Bylem maly, mialem duza wrazliwosc i wyobraznie oraz czytalem mnostwo ksiazek o indianach :D ale zostalo to we mnie do dzis.
Ciekawe co o takim snie powiedzieliby specjalisci ??? :roll:
A czerwony? Hmm...tez ma swoje wyjasnienie ale juz bardziej prozaiczne i mniej ciekawe :)

No, prawdziwi Indianie by z pewnością zrozumieli to przeżycie.
Spokojne życie w parach wiodą dorosłe kruki terytorialne. Młode kruki zbierają się - przynajmniej tam, gdzie jest ich więcej - w koczujące stada "młodocianych chuliganów", na które często narzekają myśliwi. Takie stada widywałem szczególnie na południowo-wschodnim Mazowszu, które jest najbardziej chyba "zakruczonym" terenem, jaki znam - wobec czego polecam je Tobie, jako miłośnikowi tych ptaków. Ostatnio stado kruków widziałem w zeszłym roku, gdy byłem z moim kumplem na zimowym biwaku w "puszczy kanadyjskiej", która znajduje się właśnie na tych terenach (klimaty są tam naprawdę jak nie z tej epoki. Np. co chwila spotykasz tropy łosia. Albo idziesz drogą, która przechodzi przez rzekę w bród. Mostu brak. I jeszcze drzewo na drzewie - jak w Puszczy Białowiskiej).
Ale widuje się stada kruków również na terenach zamieszkanych, na polach i łąkach. Wystarczy trochę pochodzić po tych terenach, względnie pojeździć, a powinno się na jakieś stado trafić.

Na górę  || 

Czerwony Kruk
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 grudnia 2009 18:32 
User
Awatar użytkownika

No prosze...wkoncu ktos kto wie jak wyglada kruk :) zwykle dla wiekszosci wszystko co czarne to wrona...choc swoja droga wcale cala czarna nie jest :). W beskidzie Niskim gdzie sie z reguly najczesciej obracam nie widzialem nigdy stada krukow...zwykle wlasnie pary. Pojawiaja sie jak duchy by ponownie zniknac gdzies w srodku lasu :) Raczej nie ma ich za wiele.

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]