Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 28 lutego 2020 0:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
MATEUSZ
 Tytuł: Wasze ksywki/loginy
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lutego 2006 19:27 
Administracja
Awatar użytkownika

Tak przeglądałem listę użytkowników i zaciekawiła mnie jedna rzecz skąd się wzięły pomysł na Wasze loginy/ksywki/”imiona indiańskie”. Znam rozwiązanie tej zagadki tylko dla kilku osób a reszta użytkowników ?? Możecie się pochwalić skąd taka a nie inna nazwa ??

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  
Bot Reklamowy Reklama

Sory Winnetou
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 11 marca 2006 18:27 
User

chyba to oczywiste

Na górę  || 

Ree
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 12 marca 2006 0:31 
Kod:
chyba to oczywiste

no niekoniecznie :)

Na górę  || 

Sory Winnetou
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 kwietnia 2006 22:36 
User

A jednak to oczywiste, wykluczam chyba.

Na górę  || 

Ree
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 kwietnia 2006 23:15 
wybacz ale wg mnie nie jest oczywiste, dlaczego sam się nazwałeś lub inni Cię nazywają imieniem postaci z bajki, w dodatku w połączeniu ze słowem "sory", które nie wiem, co oznacza. dlatego tez napisałem iż niekoniecznie jest to oczywiste.

pozdrawiam serdecznie

Na górę  || 

white roe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 kwietnia 2006 14:48 
User

wydaje mi się że w ksywce może się znajdować, a właściwie być ukryta pewna cecha danej osoby lub też może się wziąść z tąd że człowiek chce nieco oderwać się od rzeczywistości i sobie po prostu wymyśla. :)

Na górę  || 

Newe
 Tytuł: Re: Wasze ksywki/loginy
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 kwietnia 2006 17:46 
Administracja
Awatar użytkownika

Skoro "Sory Winetu" nie chce wyjaśnić czemu nie, to NIE, ale nie lubię spamów w stylu "to oczywiste". Niczyje pseudo nie jest oczywiste dla wszystkch. Jednak skoro uważasz że oczywiste , PO CO TO PISZESZ?!
Winetu - może być niekończąca ilość powodów dla tej "ksywy" . Bawisz się w Winnetou, uwielbiasz książki lub filmy z Winnetou, (...) a może nic nie przyszło Ci innego do głowy? ... nie wiem. Bynajmniej Winnetou mi się kojarzy. Ale "SORY" :?: .........

z czystego obowiązku przypominam temat wątku:

MATEUSZ pisze:
Tak przeglądałem listę użytkowników i zaciekawiła mnie jedna rzecz skąd się wzięły pomysł na Wasze loginy/ksywki/”imiona indiańskie”. Znam rozwiązanie tej zagadki tylko dla kilku osób a reszta użytkowników ?? Możecie się pochwalić skąd taka a nie inna nazwa ??

i prosiłabym o pełne zdania a nie SPAMY :!:

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
ewka
 Tytuł: Re: Wasze ksywki/loginy
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 06 kwietnia 2006 7:35 
Moderator

Cytuj:
Skoro "Sory Winetu" nie chce wyjaśnić czemu nie, to NIE, ale nie lubię spamów w stylu "to oczywiste". Niczyje pseudo nie jest oczywiste dla wszystkch. Jednak skoro uważasz że oczywiste , PO CO TO PISZESZ?!

No coz, sorry Winnnetou, ale nie moge sobie odmowic pospamowania w Twoim imieniu... ;) Widzac Twoj nick , nie moglam powstrzymac sie od nostalgicznego usmiechu....

Cytuj:
Winetu - może być niekończąca ilość powodów dla tej "ksywy" . Bawisz się w Winnetou, uwielbiasz książki lub filmy z Winnetou, (...) a może nic nie przyszło Ci innego do głowy? ... nie wiem. Bynajmniej Winnetou mi się kojarzy. Ale "SORY" :?: .........

Widzisz Nehwe, wydaje sie ze tego nie mozesz pamietac, ale kiedys, w prehistorycznych czasach PRL-u, kiedy w szkolach nosilo sie obowiazkowo biale kokardy i pionierki, a nad tablica obok orla bez korony wisialy portrety Lenina i Stalina( wymieniony pozniej na Brezniewa), krazyl dowcip... I ten dowcip wlasnie, jest jedynym wedlug mnie powodem... Kiedys mowilo sie "Sorry Winnetou".... teraz zas na tapecie Chuck Norris...

Mysle sobie, ze nasz "spamiarz", liczyl na to, ze ktos pamieta i skojarzy... ;)))

kurcze, az wstyd sie przyznac, ze pamietam... ;))

A szlo to tak mniej wiecej:

ZSRR, lata 50-te. Na lekcji wychowawczej pani pyta dzieci o ich idoli. Dzieci
wymieniają postacie z książek, rodziców itd. W końcu pani pyta Jasia, kto jest
jego idolem? Na to Jasiu wstaje i mówi: - Moim idolem jest Józef Stalin! Na to
pani się ucieszyła, dała Jasiowi 5 cukierków i jeszcze go pochwaliła. Jasiu
wziął cukierki, odwrócił się i powiedział: - Sorry Winnetou, ale biznes is
biznes
!

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 06 kwietnia 2006 18:43 
Administracja
Awatar użytkownika

aaaaa :D
zwracam honor ;) ... hehe jeśli tak to się nie "czepiam" ;)
ja zwrot "sory winnetou" słyszałam w trochę innej okoliczności...ale o takim źródle nie wiedziałam ;) - fakt - nie pamiętam ;)...
tak czy inaczej "to oczywiste" wcale nie było takie oczywiste ;)...

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Wilczasta
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 kwietnia 2006 1:01 
User

Witam !
Paru znajomych tez mnie pytało o to , dlaczego Wilczasta a nie Wilczyca czy jakos tak bardziej " popularnie".
Otóż, kiedyś uratowałam - od niechybnej smierci na wsi - suczkę, przywiozłam ją do domu, nastepnego dnia pojechałam do " weteryniarza" jak to zwykł mawaić " Pawliak" w Samych Swoich, a weteryniarz, leczący przeważnie psy " czystej krwi" chyba bardzo wstydził się wpisac do książeczki słowa " kundel" więc wymyslił " suczka wilczasta" i tak mi sie to spodobało ( juz sobie wyobrażam te komentarze na forum odnośnie tej sukczki- ale coooo taaaammm ) - stąd wilczasta!!!!
A co do Ciebie - " Sorry Winnetou " - dzieki,że przypomniałeś mi ten kawał o Stalinie - zupełnie o tym zapomniałam, a był to hit paru ówczesnych sezonów - grunt to poczucie humoru , szkoda,że nie wszyscy zostałi nim obdarzeni przez Bogów !!!!!!
Pozdrawiam wszystkich " portalowców" Rozbawiona Wilczasta

Na górę  || 

sts
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 maja 2006 22:45 
User
Awatar użytkownika

sts prozaicznie skrót od imienia i nazwiska ehhe ale tylko na tym forum !
:twisted:

Na górę  || 

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 czerwca 2006 14:10 
Administracja
Awatar użytkownika

Prawie zapomniałam, że się tu nie wpisałam.. ;)
Newe- oznacza naród Szoszonów w ich języku. Obok tej nazwy często podaje się tłum. "węże" jednak wg. słownika słowo Newe oznacza poprostu człowieka z plemienia Szoszonów. Jest to liczba pojedyncza, mnoga: Newenee` , jednak jako nazwę stosuje się Newe.
Słowem - mój nick, którego używam TYLKO na tym forum - oznacza plemię, które mnie najbardziej interesuje i którym się zajmuję :) ... to by było na tyle ;)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
shunkaha
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 czerwca 2006 19:44 
User
Awatar użytkownika

miałó byc Sunkaha tudziez Sunkamanitutanka (to drugie bylo za długie)- w Lakockim "wilk"... ale pomyliłam w rejestracji i niechcacy dodałam drugie "h"- pomyłkowo.... czesto posługuje sie tez "mohekoos"- tez wilk ale... <oblatani znają ;) >
A czemu akurat wilk? siedze po uszy w psychologii (takze zawodowo) na jednym ze szkolen mielismy wizualizacje ktora sporo we mnie zmieniła... i tu juz nie chce wchodzic w szczegóły :)
tyle geneza :)

Na górę  || 

Linaya Altair
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 30 czerwca 2006 14:31 
User

Altair to nazwa gwiazdy(intresuję sie też astronomią),Linaya wymyśliłam sama.

Możecie mówić na mnie Linaya,Linna,Taira,Tai(od ,,nazwiska") albo jak chcecie.

Na górę  || 

Zitkato
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 lipca 2006 22:43 
User

Zitkato?? Ot tak kiedys bylem Blekitny Orzel szukale odpowiednika po Lakocku i znalazlem Zitkato-niebieski ptak

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]