Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 28 stycznia 2020 8:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Kinia
 Tytuł: "INDIANIE AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ"
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 maja 2010 2:35 
Offline
User

Rejestracja: 04 maja 2010 0:54
Posty: 3
Płeć: Kobieta
Witam wszystkich miłośników Indian, zarówno tych z Ameryki Południowej, jak również i tych z Ameryki Północnej. Jestem Kinia.
Bardzo się cieszę, iż jest coś takiego, jak forum internetowe poświęcone szeroko pojętej tematyce indiańskiej. Jestem jednocześnie szczęśliwa, iż forum to tworzą ludzie żywo interesujący się zarówno przeszłością, teraźniejszością, jak i przyszłością Indian z obu Ameryk, gdyż to, co pragnę przedstawić, wchodzi w zakres właśnie tego obszaru zainteresowania.Cóż to takiego może być, o czym chciałabym napisać? Zapytacie z pewnością.
Otóż , pragnę szczerze ZACHĘCIĆ ( no, właśnie:Nie zachęcałabym Was do przeczytania czegoś, czego wcześniej sama nie czytałam.) WSZYSTKICH forumowiczów - miłośników i znawców szeroko pojętej tematyki indiańskiej do PRZECZYTANIA pewnej REWELACYJNEJ książki. Nie jest to Karol May, który pisał o Indianach, nie widząc ich. Autorem jest Człowiek, który wśród Indian przebywał ( często z narażeniem życia ), poznał ich zwyczaje, system wierzeń – innymi słowy: ich życie. Mowa tutaj o Mariuszu Kairskim. Wspomniany przeze mnie Autor jest doktorem etnologii w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu,JEST NAJWIĘKSZYM I NAJLEPSZYM POLSKIM SPECJALISTĄ,AMERYKANISTĄ, ZNAWCĄ TUBYLCZYCH GRUP STREFY POZAANDYJSKIEJ I POZAMEZOAMERYKAŃSKIEJ AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ( i nie tylko ).Autor stworzył DZIEŁO ( a w zasadzie:ARCYDZIEŁO pt: Indianie Ameryki Środkowej i Południowej. Demografia, rozmieszczenie, sytuacja etno – kulturowa. Tom I: Analiza etnologiczna”, które „ mieści się w nurcie prac dążących do syntetycznego ujęcia problematyki zaniku, trwania i rozwoju pierwotnych kultur tubylczych zamieszkujących poszczególne kraje południowoamerykańskiego kontynentu” - słowa dr Mariusza Kairskiego ze" Wstępu"do w/wARCYDZIEŁA.
Książka ta powstała w oparciu o „ badania terenowe, które odbywały się w ramach szeregu projektów badawczych i prowadzone były wielokrotnie: w Amazonii Wenezuelskiej ( Indianie Panare, Hoti, Makiritare, Sanema; 1981, 1986/1987, 1989, 1991, 1993, 1997) oraz w Amazonii Ekwadorskiej ( Indianie Waorani, Kofan, Achuar; 1981, 1991, 1997 )”, o czym wspomina w/w Autor w Swej książce. Należy dodać również, iż „Podstawą do przygotowania pracy były: wykorzystana literatura przedmiotu oraz własne badania terenowe, w ramach których zajmowaliśmy się , m.in. problematyką mechanizmu zmiany kulturowej, typologią aktualnej sytuacji etno – kulturowej badanych grup, itp. Bibliografia pracy obejmuje tylko pozycje cytowane w tekście ( ok.750 ). Wykorzystana literatura przedmiotu, nie uwzględniona w bibliografii, sięga ok. 3500 pozycji” - tak dr Mariusz Kairski pisze w " Indianie Ameryki Środkowej i Południowej...", dodając równocześnie, iż" Przygotowanie pracy trwało około dziesięciu lat", co świadczy o powadze i doniosłości ARCYDZIEŁA. Wierzcie mi: to JEST ARCYDZIEŁO, a nie „jakaś tam książka o Indianach”. Składają się na nią trzy rozdziały zatytułowane odpowiednio:
Rozdział I:” TUBYLCZE GRUPY KULTUROWO – JĘZYKOWE AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ: POJĘCIA – KRYTERIA – ZRÓŻNICOWANIE – LICZBA”
Rozdział II :” TUBYLCZE GRUPY KULTUROWO – JĘZYKOWE AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ: DEMOGRAFIA I ROZMIESZCZENIE”.
Rozdział III: „TUBYLCZE GRUPY KULTUROWO – JĘZYKOWE AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ: ZMIANY KULTUROWE I WSPÓŁCZESNA SYTUACJA ETNO – KULTUROWA”.Ja ze swej strony mogę jedynie powiedzieć, iż jest to ARCYDZIEŁO , napisane przez NAJWIĘKSZEGO I NAJLEPSZEGO POLSKIEGO SPECJALISTĘ , ZNAWCĘ TUBYLCZYCH GRUP STREFY POZAANDYJSKIEJ I POZAMEZOAMERYKAŃSKIEJ AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ( i nie tylko ).ARCYDZIEŁO to jest napisane żywym i wciągającym językiem, dzięki któremu czytelnik poznaje dramatyczną przeszłość, teraźniejszość i niepewną przyszłość TUBYLCZYCH GRUP KULTUROWO – JĘZYKOWYCH AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ.Wprost z aptekarską dokładnością ukazane są tutaj etapy kształtowania się GRUP TUBYLCZYCH STREFY POZAANDYJSKIEJ I POZAMEZOAMERYKAŃSKIEJ AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ, począwszy od XV wieku, a skończywszy na XX wieku. "INDIANIE AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ" składa się z dwóch tomów, oba w cenie 30 zł, co na takie ARCY DZIEŁO wydaje się naprawdę TANIE !
Procedura zakupu dwutomowego DZIEŁA jest następująca: wpłata 30 PLN na konto 69
1160 2202
0000 0000 6084 9796 i przesłanie na adres
biblioteka.cesla@uw.edu.pl potwierdzenia wpłaty. Wtedy też proszę podać
adres na jaki ma być wysłana książka. Adres, na który należy wpłacić pieniądze jest następujący:Biblioteka
Centrum Studiów Latynoamerykańskich ( CESLA )
Uniwersytet Warszawski
ul. Smyczkowa 14, 02-678 Warszawa [ (022)553 - 42- 14 ].
Pozdrawiam serdecznie., zachęcając jednocześnie GORĄCO do lekturyARCYDZIEŁA dr Mariusza Kairskiego. Kinia.P.S. Niech zachętą do przeczytania Dzieła ( Tom II:” Indeksy” ) pt.” Indianie Ameryki Środkowej i Południowej” będzie fakt, iż Autor jest w zespole redakcyjnym kwartalnika” TAWACIN”, które dla miłośników Indian powinno mieć szczególne znaczenie. Kinia :-)


Na górę  || 
 Wyświetl profil  
GG 
Bot Reklamowy Reklama
 
Na górę
wils @onet.pl
 Tytuł: Re: "INDIANIE AMERYKI ŚRODKOWEJ I POŁUDNIOWEJ"
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 stycznia 2011 22:10 
Proszę potwierdzić czy procedura zamówienia ,kwota i numer konta jest aktualne ? :bang:


Na górę  || 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson. Stone textures by Patty Herford.
With special thanks to RuneVillage