Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 16 sierpnia 2018 0:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
blanca
 Tytuł: Przepowiednia Hopi
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 grudnia 2010 19:49 
User

Mała Kopa pisze:
Ja uważam, że dopatrywanie się naturalnych przyczyn wcale nie przeszkadza temu, co pisałem.

Nie przeszkadza. :)
Ale ciekawa jestem co inni powiedzą na temat, tylko nikt się nie odzywa :(

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Cree1990
 Tytuł: Re: Przepowiednia Hopi
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 grudnia 2010 21:59 
User
Awatar użytkownika

Istnieje coś takiego jak zbiegi okoliczności. Napewno wypadki (samochodowe i samolotowe) nie są podstawą do tego, żeby dopatrywać się końca świata, czy coś w tym stylu. Tak samo jak wiara w przepowiednie, do których ja podchodzę sceptycznie. Bo jak można wierzyć w to, że ludzie mogą przepowiedzieć boskie plany :wink:

Na górę  || 

blanca
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 02 grudnia 2010 12:36 
User

Cree1990 pisze:
Bo jak można wierzyć w to, że ludzie mogą przepowiedzieć boskie plany :wink:

I w tym rzecz. Nie można :D Na szczęście...

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 grudnia 2010 10:54 
Muzeum internetowe

Ja myślę, że nie ma czegoś takiego, jak zbiegi okoliczności. Skoro wypadki są skutkiem zbiegów okoliczności, to po co trzymać się przepisów ruchu drogowego? To jest konsekwencja takiego myślenia. Człowiek nie ma na nic wpływu, więc o nic nie warto się starać, o niczym myśleć ani kierować się żadnymi zasadami. Mądrość życiowa jest bez wartości.
A czy ludzie mogą przepowiedzieć boskie plany - ja myślę, że te plany są zupełnie jasne. Przecież od wieków wiemy, o co chodzi. Wystarczy poczytać Stary Testament, opowiadający o plemiennym i wczesnopaństwowym okresie istnienia narodu żydowskiego. Gdy Żydzi wbijali się się w pychę, przychodziła katastrofa, np. najazd babiloński lub asyryjski. Inne ludy rozmaicie to tłumaczyły, ale również czuły, w czym rzecz. To są stale działające, uniwersalne, zupełnie zdroworozsądkowe mechanizmy.
Obecnie mamy do czynienia z wręcz monstrualną pychą ludzką; każdy czci sam siebie. Starożytni Żydzi to przy nas szczyt skromności.

Ale, jak już pisałem, należy odróżniać koniec pewnej kultury od końca świata materialnego w ogóle. To są dwie różne sprawy. Obecnie mamy do czynienia z końcem tzw. konsumpcyjno-komercyjnej kultury Zachodu.

Na górę  || 

Cree1990
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 grudnia 2010 14:14 
User
Awatar użytkownika

Mała Kopa pisze:
Ja myślę, że nie ma czegoś takiego, jak zbiegi okoliczności. Skoro wypadki są skutkiem zbiegów okoliczności, to po co trzymać się przepisów ruchu drogowego? To jest konsekwencja takiego myślenia. Człowiek nie ma na nic wpływu, więc o nic nie warto się starać, o niczym myśleć ani kierować się żadnymi zasadami. Mądrość życiowa jest bez wartości.
A czy ludzie mogą przepowiedzieć boskie plany - ja myślę, że te plany są zupełnie jasne. Przecież od wieków wiemy, o co chodzi. Wystarczy poczytać Stary Testament, opowiadający o plemiennym i wczesnopaństwowym okresie istnienia narodu żydowskiego. Gdy Żydzi wbijali się się w pychę, przychodziła katastrofa, np. najazd babiloński lub asyryjski. Inne ludy rozmaicie to tłumaczyły, ale również czuły, w czym rzecz. To są stale działające, uniwersalne, zupełnie zdroworozsądkowe mechanizmy.
Obecnie mamy do czynienia z wręcz monstrualną pychą ludzką; każdy czci sam siebie. Starożytni Żydzi to przy nas szczyt skromności.

Ale, jak już pisałem, należy odróżniać koniec pewnej kultury od końca świata materialnego w ogóle. To są dwie różne sprawy. Obecnie mamy do czynienia z końcem tzw. konsumpcyjno-komercyjnej kultury Zachodu.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć końca świata, a jesli ty tak uważasz, to w co ty wierzysz? w średniowiecznych bogów pogańskich? Sorry, ale tak to interpretuje.

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 grudnia 2010 16:09 
Muzeum internetowe

Źle interpretujesz, bo ja nie pisałem o końcu świata materialnego czy wszechświata, tylko o wyraźnie od niego odróżnianym "końcu świata" w rozumieniu potocznym - końcu świata jakichś ludzi, końcu jakiejś kultury.

We wszystkich kulturach tradycyjnych ludzie wiedzą o tym, że jak się postawi człowieka lub dobra materialne na miejscu bóstwa, to następuje klęska. Jedynym wyjątkiem jest kultura "nowoczesna", tzw. cywilizacja zachodnia.

Można zresztą znaleźć mnóstwo argumentów ekonomicznych, socjologicznych, politologicznych, kulturoznawczych, demograficznych że tzw. nasza cywilizacja chyli się ku upadkowi. Co nastanie na jej miejsce? Mam nadzieję, że coś lepszego. Ja już żyję w tym lepszym świecie i pracuję dla niego - choć nie jest łatwo, bo ludzie wokół funkcjonują wciąż jeszcze w tamtym.

Na górę  || 

Cree1990
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 grudnia 2010 17:09 
User
Awatar użytkownika

Lepszym świecie? Tzn?

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 grudnia 2010 21:57 
Muzeum internetowe

Tzn. takim, gdzie liczą się wartości nie tylko materialne.

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 13 lutego 2012 19:29 
Muzeum internetowe

Czy to możliwe, żeby już za kilka tygodni, może nawet w końcu lutego, nastąpił atak na Iran? Dostałem informację od duchów, którą można tłumaczyć różnie - ale wydaje mi się, że najlogiczniejsza interpretacja jest taka, że była to przepowiednia ataku na Iran.

Na górę  || 

dogsoldier
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 13 lutego 2012 23:48 
User

A czyje duchy tak mówiły? :shock:

Na górę  || 

Obłużowszczyk
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 lutego 2012 17:46 
User

Jesli pojawią się kolejne posty nie związane z tematem beda kasowane.
Wed

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 27 lutego 2012 10:33 
Muzeum internetowe

dogsoldier pisze:
A czyje duchy tak mówiły? :shock:

Skąd ja to mogę wiedzieć? Nie przedstawiały mi się. Ale na pewno były dobre. Raczej były to duchy, które nigdy nie żyły w ciałach ludzkich.

Polityk rządzącej w Polsce partii grozi stanem wojennym. Tego już zresztą należało się spodziewać od dawna, od kiedy zaczęło się mówić o podwyżkach dla mundurowych - wbrew dotychczasowej polityce rządu.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... omosc.html
Cytuj:
Jan Filip Libicki poleca również Donaldowi Tuskowi, by obejrzał film o Margaret Thatcher. Jego zdaniem, choć nie jest to porywające dzieło, to można je potraktować je jako instrukcję w jaki sposób – jeśli zawiodą spokojniejsze metody – "rozmawiać z anarchizującymi życie społeczno-gospodarcze związkowymi działaczami".

"Żelazna Dama, z charakterystyczną dla siebie prostotą, już odpowiedziała nam na to pytanie. Każdy rząd ma przecież jeszcze wojsko i policję!" - podsumowuje senator.

Ja bym radził obejrzeć jeszcze film o Wojtusiu J. herbu Ślepowron. Wtedy wiedza będzie pełniejsza.

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 11 grudnia 2012 14:43 
Muzeum internetowe

Uff, na szczęście duchom chodziło o co innego, niż wojna.

Myślę, że ten koniec "naszej" syfilizacji to nie musi być nic strasznego, nic w rodzaju wojny. Ona doszła do takiego stopnia uzależnienia od różnych rzeczy, które wydają się tak oczywiste, że często są zaniedbywane - a wcale oczywistymi nie są, jak np. elektryczność, że wystarczy do tego celu jakaś większa awaria prądu. Sypanie się Systemu widać już od dawna, więc możliwe, że będziemy mieli do czynienia nawet nie z awarią, tylko z jakimś punktem krytycznym, po którym to sypanie się znacznie przyspieszy.

Problem jest tylko taki, że trzeba wiedzieć, co potem. Ludzie oduczyli się wytwarzania żywności, nauczyli się, że jedzenie bierze się ze sklepu, a zapewnia je zawsze niewidzialna ręka rynku itp.

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]