Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 20 lutego 2018 21:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Cicha Woda
 Tytuł: Przepowiednia Hopi
Źródło: wiarygodne
PostWiadomość wysłana.: 17 stycznia 2010 2:10 
User
Awatar użytkownika

Witam,
Postanowiłam otworzyć nowy temat poświęcony tej tematyce, gdyż jest to sprawa wysokiej wagi.
Zapoznajcie się proszę z tym zagadnieniem... wysłuchajcie, przeczytajcie dokładnie!

http://divinatio.pl.tl/Przepowiednia-Hopi-cz-.-2.htm

http://divinatio.pl.tl/Wielka-przepowiednia-Hopi.htm

Pozdrawiam,
Cicha Woda

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

dakotyjka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 stycznia 2010 13:27 
User
Awatar użytkownika

Czytałam już o tym trochę i trzeba przyznać, że temat jest zajmujący, te wszystkie przepowiednie i powiązania, wszystko co tam powiedzieli miało miejsce. Niektórzy sceptycy mówią, że Indianie wymyślili tą historię na poczekaniu, aby wzbudzić sensację.
Link do strony o przepowiedni Hopi
http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=593

Gertrude Simmons Bonnin [Zitkala - Sa]

mój indiański blog ; moiindianie.blogspot.com

Na górę  || 
GG 
Czerwony Kruk
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 stycznia 2010 13:30 
User
Awatar użytkownika

Jak już sobie przepowiadamy to tu jest jeszcze jeden fajny filmik

http://www.youtube.com/watch?v=ScKyds-I ... re=related

Na górę  || 

dakotyjka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 stycznia 2010 13:40 
User
Awatar użytkownika

A tak w ogóle to co o tym myślicie o tej przepowiedni, ja myślę, że jest w tym trochę sensu. W końcu niektóre indiańskie wizje sprawdzały się, zresztą po, co Indianie mieliby zmyślać?

Na górę  || 
GG 
Cicha Woda
 Tytuł: Re: Przepowiednia Hopi
Źródło: wiarygodne
PostWiadomość wysłana.: 17 stycznia 2010 15:26 
User
Awatar użytkownika

Odpowiedź znajduje się w tych ponadczasowych słowach... których znaczenie najwyższy czas sobie uświadomić...

http://www.youtube.com/watch?v=RM8buuZJXGI&NR=1

Na górę  || 

Cree1990
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 stycznia 2010 17:05 
User
Awatar użytkownika

dakotyjka pisze:
A tak w ogóle to co o tym myślicie o tej przepowiedni, ja myślę, że jest w tym trochę sensu. W końcu niektóre indiańskie wizje sprawdzały się, zresztą po, co Indianie mieliby zmyślać?

Właśnie po co mieliby ściemniać...??? Też uważam że ma to sens....

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 stycznia 2010 17:17 
Muzeum internetowe

"Zapomnienie instrukcji, w jaki sposób żyć na Ziemi", to po chrześcijańsku - pycha. Przekonanie, że człowiek jest w stanie stanowić sobie swoje własne prawa, ignorujące prawa, rządzące światem. Przez jakiś czas zdawało się, że w oparciu o technikę jest to wykonalne. Ale w końcu musi się to zemścić.

Powiem Wam zresztą, że odczuwam dokładnie tak samo, że nadejdzie niedługo czas oczyszczenie i odbudowy. Zwłaszcza, że to, co jest nam w stanie zaproponować "nowoczesność" jest coraz trudniejsze do zniesienia dla każdego niezaślepionego człowieka, a przy tym okazało się, że jest ona po prostu nieskuteczna wobec większości problemów współczesnych ludzi.
Szkoda tylko, że nie obejdzie się bez wielkiego zamętu, a wielu ludzi straci życie :( ...

Na górę  || 

Cree1990
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 stycznia 2010 17:28 
User
Awatar użytkownika

Mała Kopa pisze:
"Zapomnienie instrukcji, w jaki sposób żyć na Ziemi", to po chrześcijańsku - pycha. Przekonanie, że człowiek jest w stanie stanowić sobie swoje własne prawa, ignorujące prawa, rządzące światem. Przez jakiś czas zdawało się, że w oparciu o technikę jest to wykonalne. Ale w końcu musi się to zemścić.

Powiem Wam zresztą, że odczuwam dokładnie tak samo, że nadejdzie niedługo czas oczyszczenie i odbudowy. Zwłaszcza, że to, co jest nam w stanie zaproponować "nowoczesność" jest coraz trudniejsze do zniesienia dla każdego niezaślepionego człowieka, a przy tym okazało się, że jest ona po prostu nieskuteczna wobec większości problemów współczesnych ludzi.
Szkoda tylko, że nie obejdzie się bez wielkiego zamętu, a wielu ludzi straci życie :( ...

Tak, ale trzeba się z tym pogodzić że taka kolej rzeczy jest nieunikniona...Rzeczywistość(TA CAŁA NOWOCZESNOŚĆ) która nas otacza nie w każdej postaci jest dobra....

Na górę  || 

Cicha Woda
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 stycznia 2010 0:36 
User
Awatar użytkownika

Jestem podobnego zdania co Mała Kopa.... masz rację, wkrótce nadejdzie TA chwila, gdyż ta cała technika zupełnie tu nie pasuje, mimo iż rozwój cywilizacji jest nieunikniony. Tyle, że rozwój nie musi wcale oznaczać zagłady. Dlaczego rozwijać się w złym kierunku? Spójrzcie sami... co dobrego niesie udoskonalona broń? Po co nam statki kosmiczne i cały ten złom? Naprawdę rozwój nie potrzebuje "gadżetów" żeby się rozwijać.... Wkrótce ludzie, Ci którym jest wiecznie mało, zachłanni i zaślepieni własnym ego hipokryci, doprowadzając do dewastacji naszej Ziemi skierują się ku innym Światom, by tam też niszczyć, bo nigdy nie będą mieli dość... Doskonale ukazuje to film "Avatar"... i nie ulegajcie złudzeniu, że ten film jest przereklamowany... Uważam, że jest on wielkim przesłaniem dla ludzkości.. podobnie jak "Terra"... Powinno takich obrazów być więcej... ale czy do wszystkich one trafiają? Obawiam się, że nie. Wystarczy po seansie usłyszeć za plecami komentarz jednego z widzów "ee...nie postarali się, obraz rozmazany.. ale fabuła fajna"... Ręce opadają! Niektórzy naprawdę nie potrafią dostrzec togo co jest ważne.
Uważam, że słowa przepowiedni Hopi niosą przestrogę... Matka Ziemia ma swoją wytrzymałość... są granice jej wytrzymałości.. i wkrótce obecna cywilizacja ulegnie samozagładzie, zabierając ze sobą niestety niewinne ofiary, ale widać taki wstrząs jest potrzebny ludziom żeby w końcu się opamiętali, ludziom, którzy zapomnieli, że wiąże nas wszystkich naturalna więź z przyrodą... ze zwierzętami... z powietrzem.. wodą... zatruwając je i niczszcząc, zabijamy samych siebie!
Czekam na TEN Dzień z wielką niecierpliwością... odczuję wielką ulgę, gdy on nadejdzie, z nadzieją, że zamknie się ten niekorzystny rozdział sztucznego świata.
Owszem, mam też pewne obawy, ale wierzę, że to nie będzie koniec... że rozpocznie się nowe, upragnione ŻYCIE dla Matki Ziemi...
Chciałabym wierzyć, że ludziom, którzy cenią prawdziwe Życie w harmonii z Naturą, będą mogli przetrwać wraz z Matką Ziemią i żyć pełnią szczęścia.
Być może to utopia, ale czyż nie jest piękna? Czyż Życie nie byłoby wtedy piękniejsze?

Na górę  || 

Mała Kopa
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 stycznia 2010 11:54 
Muzeum internetowe

Ja bym nie powiedział, że cała technika zupełnie tu nie pasuje. Technika jest przydatna, ale nie rozwiązuje wszystkich problemów.
Przeciw statkom kosmicznym też nic bym nie miał - w końcu to jest nauka, poszerzanie ludzkiej wiedzy. W nową broń inwestowano, jak świat światem - przecież także Indianie to robili.
Natomiast zauważcie, że obecnie nawet statki kosmiczne poszły w odstawkę. Symbolem rozwoju techniki nie są statki kosmiczne, a rzeczywiste gadżety - najnowsze modele komórki, samochodu, laptopa. Ogólnie największe znaczenie ma dziś nie to, co poszerza ludzką świadomość, a to, co umożliwia wygodne, bezczynne i bezmyślne życie. Życie człowieka, któremu jednym otworem materia wpada, drugim - wypada.
Nie jest tu nawet problemem wytrzymałość Ziemi - gdyby ten cywilizacyjny syf miał upaść wskutek globalnej klęski ekologicznej, wcale nie byłoby lepiej, bo przyroda potrzebuje dużo czasu, by wrócić do normy. Problemem są narastające kłopoty wewnętrzne społeczeństw, których nie da się rozwiązać, bo próbuje się to robić na zasadzie: "To samo, co do tej pory, tylko jeszcze więcej".
Zresztą nawet technika powoli się kończy, bo ludzie, którzy chcą na niej i wyłącznie na niej opierać rozwój cywilizacji, okazują jawne lekceważenie dla nauk teoretycznych, myśląc, że do tworzenia techniki wystarczy sam tylko pieniądz.

Na górę  || 

dakotyjka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 stycznia 2010 20:16 
User
Awatar użytkownika

Ta przepowiednia mogłaby się spełnić może w końcu na świecie byłoby dobro i sprawiedliwość, a nie powszechna nienawiść i wojna, aż się źle o tym słucha. Indiański światopogląd życia w harmonii z naturą mógłby przynieść szczęście i pokój.

Na górę  || 
GG 
Oktawian_P
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 stycznia 2010 16:10 
User

Cytuj:
Ta przepowiednia mogłaby się spełnić może w końcu na świecie byłoby dobro i sprawiedliwość, a nie powszechna nienawiść i wojna, aż się źle o tym słucha. Indiański światopogląd życia w harmonii z naturą mógłby przynieść szczęście i pokój.

Świat jest taki jakim go tworzymy. Nie ma potrzeby nadejścia końca świata. Wystarczy, że zmienimy nasz światopogląd. A co bedzie jeśli podczas konca świata, na ziemi zostanie wiecej bialych niż czerwonych? wtedy indiański światopogląd zycia w harmonii z naturą szlag trafi.

Wykształcenie nie czyni inteligencji a wizyta w kościele nie wystarczy do zbawienia.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
dakotyjka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 stycznia 2010 17:14 
User
Awatar użytkownika

Ciężko z tym zmienieniem światopoglądu, świat coraz bardziej schodzi na psy. I chyba grom z jasnego nieba musi walnąć żeby ludzie przejrzeli na oczy i otrząsnęli się z transu pogoni za nieistotnymi rzeczami.

Na górę  || 
GG 
Cree1990
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 stycznia 2010 17:23 
User
Awatar użytkownika

Oktawian_P pisze:
Cytuj:

Świat jest taki jakim go tworzymy. Nie ma potrzeby nadejścia końca świata. Wystarczy, że zmienimy nasz światopogląd. A co bedzie jeśli podczas konca świata, na ziemi zostanie wiecej bialych niż czerwonych? wtedy indiański światopogląd zycia w harmonii z naturą szlag trafi.

Już teraz jest więcej białych...Jeśli będziemy czerpać więcej z życia i kultury indian, to napewno tego wszystkiego szlak nie trafi...

Na górę  || 

dakotyjka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 stycznia 2010 12:50 
User
Awatar użytkownika

Żeby czerpać trzeba chcieć, ale my tu na forum na pewno możemy i chcemy, a jak się postaramy to możemy zarazić tym innych i zacząć naprawiać świat, ale przede wszystkim trzeba zacząć od siebie.

Na górę  || 
GG 
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]