Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 23 maja 2017 18:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Obłużowszczyk
 Tytuł: Smutek...
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 grudnia 2005 0:24 
User

Wszelkie forum jest dla tych co siedzą w i nternecie
No dzięki, ja tez tu jakoś zagościłem.

Cóż, dla prowadzacych wielki sukces,

można sie pobawić

spotkać na:

pow,pow
zlocie (pięćsetnym?)

czy jest wśród nas ktoś kto porzucił odrobinę materializmu by stać się choć troszeczkę małym indiańcem.

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

DarekK
 Tytuł: Luźna myśl ;-)
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 grudnia 2005 14:53 
User
Awatar użytkownika

"Indiańcem" ????? Bez komentarza...

Poza tym, sami Tubylczy Amerykanie korzystają z internetu, wiec czyżby oni stali sie zapyziałymi, skomercjowalizowanymi "białasami"?
Dzisiejsi Mayowie chodzą w jeansach, T-shirtach, piją coca-colę, jeżdżą samochodami, modlą się w kościołach katolickich, ewangelickich, w mormońskich domach modlitwy... o czym to świadczy?

Nie wszyscy jesteśmy Indianami ;-)

Polski Ruch Przyjaciół Indian http://www.indianie.eco.pl

http://etnoradio.pl - audycje indiańskie w każdy wtorek i niedzielę od 20:00

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Kaska
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 grudnia 2005 20:48 
User
Awatar użytkownika

Obłużowszczyk, dlaczego by nie spotkać się na trzydziestym zlocie?

A swoją drogą ciekawe czy będzie kiedyś pięćsetny zlot.

Na górę  || 

Obłużowszczyk
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 stycznia 2006 21:55 
User

'bez komentaża' to ja jestem malutkim indiańcem bo porzucając 300 tysięczne miasto, wędrując, gdzieś swoją drogą ( w 1/2 świadomomie i 1/2 intuicyjnie}, duchową i materialną drogą wzorowaną na drodze indian taką jaką znałem i jaka była powszechnie uznawana, gdzieś tam doszedłem. Można było zajść trochę dalej.
To, że można było zajść trochę dalej odczułem w czasie jednego z pobytów Jaemsa w Polsce, niesamowita odległość nas i Ich, od czego? Chyba od żródła. Oni mają utracone ze 4 pokolenia, my trochę więcej.
Moje spotkanie trwało nie więcej niż 2 godziny i chyba to wystarczyło, bo nie rozmawiając przekazaliśmy sobie (chyba) dość dużo informacji.
Czemu Majowie noszą dżinsy (może nawet chińskie podrubeczki levisków) a, ktoś robi wielką ilość chałasu o "obowiązkowość" strojów na zlocie?Czy to jest komercja? sprzedawanie drewna? przeniesienie środka ciężkości na scenę pow pow? myślę, że nie, taka jest ta droga.
W czasie spotkań z jednym z założycieli i twórców ruchu indiańskiego i długich rozmów poznałem nowe znaczenie słowa "korupcja". "Korupcja" to nie sprzedajność polityków, sędziów itd. korupcja w tym domu bez światła znaczyła pozwolenie na kompromis, kompromis picia alkoholu w typi w czasie zlotu, oddania swoich ideałów za cenę odrobiny popularności itp.
Jak będzie wyglądał 30 zlot? -Myślę, że nieżle.
Co do mormońskich domów modlitwy, to może dobrze, że są tam indianie, jest taka opcja, że to założyciel tego kościoła jumnął tajemne tablice od Hopi i niby od tego się zaczeła historia tego kościoła.

Na górę  || 

misham
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lutego 2006 18:50 
Tłumacz

Tak sobie myślę...,
że ktoś może powiedzieć, że mój przedmówca robi sobie jaja i plecie głupoty, ale coś w tym wszystkim jednak jest.

Może rzeczywiście Ruch się pogubił?

Może został zdominowany przez takich, którzy chcą być bardziej indiańscy "niż ustawa przewiduje", przez takich, którzy z indianizmu zrobili sobie sposób na życie i ... wygodne źródło utrzymania, przez takich, którzy zapominają, że na Wyspie Żółwia też łatwiej znaleźć mistrza Powwow niż zwykłego dobrego człowieka?

Jakoś tak mi przychodzi do głowy, że trudniej dziś w naszym Ruchu doświadczyć tego, co leżało u jego podstaw naście lat temu.
No bo kto z dzisiejszych "wodzów" PRPI przyjąłby do swojego tipi na czas zlotu przygodnie spotkanego ludzika, którego zafascynowały usłyszane gdzieś w kraju opowieści o Polskich Indianach i na czuba przyjechał na zlot pełen obcych mu ludzi.

Lata temu sam właśnie w ten sposób trafiłem do Ruchu, gdy na moim pierwszym zlocie (bardzo zresztą przypadkowym) przygarnął mnie Olek Danyluk i ekipa z "Los Boracitos". Kto wie czy dzisiaj zajmowałbym się Pierwszymi Mieszkańcami Ameryk gdyby nie ta odrobina serdeczności i zaufania.

Właśnie takiej bezinteresowności mi w dzisiejszym Ruchu brakuje. Szczególnie wśród tych, którzy już kawał czerwonej drogi mają za sobą.
Wiem, że dzisiaj czasy inne i ludzie też, ale przecież to właśnie na przyjaźni i pomocy kiedyś się to wszystko opierało. Teraz jest ładniej i bnogacej na zlotach, ale "ducha" jakby mniej.

Na górę  || 

Obłużowszczyk
 Tytuł: Re: Smutek...
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 czerwca 2015 10:20 
User

O przejawach dyskryminacji, nietolerancji (czynnej i biernej) oraz nietolerancji i dwulicowości w Polskim Ruchu Przyjaciół Indian. Prywatnie to ja u państwa Zielińskich - organizatorów XXXIX Ogólnopolskiego Zlotu PRPI, ani oni u mnie nie musimy bywać, ani się zapraszać na herbatkę. Jednak u państwa Zielińskich jako Organizatorów Ogólnopolskiego Zlotu PRPI pragnę być bo nie z wizytą do Zielińskich jadę tylko na Zlot PRPI. Wykluczenie mnie i Wiele Koni z możliwości przyjazdu bez podawania konkretnych powodów i jednoczesnym spełnieniem bardzo wygórowanych i kosztownych dla nas zasad regulaminu dla indianistów przyjeżdżających z końmi jest objawem dyskryminacji - moim zdaniem pogwałceniem i złamaniem zasad, którym powinni kierować się indianiści w PRPI i czym wodzowie z pierwszych szeregów się oficjalnie szczycą, gdzie tolerancja i równe traktowanie jest tym o czym piszą w swoich listach i petycjach w obronie mniejszości, poszczególnych osób lub grup mniejszościowych, które są dyskryminowane podobnie jak my dzisiaj, cóż - on - ci bronieni są z "nativ - my nie". Nie wiem jak mój podpis np. pod petycją o uwolnienie jakiegokolwiek działacza indiańskiego mógłby być przeze mnie sygnowany obok podpisów ludzi, którzy dziś czynią to wobec nas co US wobec np. Peltiera. W całym tym zamieszaniu jakie zaczęliśmy w obronie zasad w PRPI znalazły się osoby, które zapytały się o nas lub stanęły w naszej obronie, gdzieś są również nasi przyjaciele, którzy wogle nie odezwali się kiedy byliśmy z jeszcze jedna osoba systematycznie wykasowywani na fejsbukowych stronach zlotu i grupy Indianiści.

Na górę  || 

adrank888
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 11 października 2016 9:28 
User

Wykluczenie mnie i Wiele Koni z możliwości przyjazdu bez podawania konkretnych powodów

Gclub

Na górę  || 

fabbian225
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 października 2016 9:25 
User

To fakt, akurat takie wykluczanie to głupota.

Na górę  || 

nctu127
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 kwietnia 2017 11:46 
User

Tak sobie myślę...,
sbobet

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]